Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony KV-29CL11E uszkadza się układ MCZ3001D w przetwornicy

04 Cze 2012 10:18 4188 3
  • Poziom 24  
    Opiszę krótko historię naprawy...
    TV chassis FE2 trafił do naprawy z powodu braku startu z czuwania - . Zamówiłem układ MCZ3001D w Impelu, włożyłem i nadal nie startował. Z pomiarów wyszło mi że na pewno nowy układ jest uszkodzony więc zamówiłem kolejny - ten już ruszył i działał - TV wydałem klientowi. Oczywiście wymieniłem w zasilaczu wszystkie małe elka, transoptor, posprawdzałem wszystkie wysokoomowe rezystory i luty. TV wrócił na reklamację po kilku dniach. Gość z Impela zasugerował kupno układu w innej firmie - np. w Aswo, bo twierdził że z MCZ3001 nie miał nigdy problemów a u mnie pierwszy w ogóle nie ruszył, drugi działał kilka dni. Kupiłem więc układ w Aswo, ( dostałem zamiennik za MCZ3001D z litekami DB ) TV działał u mnie kilka dni więc myślałem że będzie OK. Niestety TV po 2 tygodniach znów zaczął mieć problemy z włączaniem, znów uszkodzony MCZ3001D. Na układy nie mam gwarancji więc sytuacja jest nieciekawa bo klientowi gwarancję dałem, a układy są dość drogie. Spróbuję załatwić jeszcze jeden układ z TV który poszedł do utylizacji - miał walnięty kinol. Ale chciałbym zapytać czy ktoś nie miał problemów z uszkadzaniem się tego układu? Czy może coś w zasilaczu psuć ten układ? Nie doszukałem się żadnego innego niesprawnego elementu. Czy po prostu mam pecha do układów czy jednak w TV coś nie tak?! W obu firmach ( Impel i Aswo ) twierdzą że z układami MCZ3001 nie mają problemów - żadnych reklamacji.
    Usterka jest identyczna jak w wielu tematach - problemy ze startem - we wszystkich przypadkach pomogła wymiana TYLKO układu MCZ3001D.
    POMOCY!
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Witam.
    Wymieniłem już troszkę tych układów i nigdy nie było z nimi problemu. Zawsze kupowałem je u Lewandowskich. Są to układy z płyt gł, jeszcze z kawałkiem laminatu po prostu wyłamane, w bardzo dobrej cenie około 20zł. Polecam te układy nigdy nie miałem zwrotu. Co do układów z innych źródeł...chyba wiadomo że coraz więcej jest "badziewia" na rynku.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Witam.
    Miałem ostatnio tez podobną przygodę z tym układem, działał tylko po podgrzaniu.
    Wymieniłem na taki od Lewandowskich i nie ruszył identycznie jak poprzednik.
    I nie znalazłem nic zepsutego w aplikacji, pomogła dopiero wymiana na układ z wylutu.
    Więc to potwierdza, że coś z układami jest nie tak.
  • Poziom 24  
    Udało mi się załatwić układ z TV który poszedł jakiś czas temu na złom z powodu kineskopu. Zobaczymy czy pójdzie, na warsztacie działał 2 dni - wydałem klientowi.