Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przepływowy ogrzewacz wody (Electrolux, DE12, wyłączanie się bezpiecznika)

jacek8kecaj 04 Cze 2012 12:38 2005 9
  • #1 04 Cze 2012 12:38
    jacek8kecaj
    Poziom 7  

Witam,
    mam problem związany z częstym wyłączaniem się bezpiecznika (usytuowanego w górnej części urządzenia, nad kolumną grzałek) w momencie zamykania wody. Proszę o sugestię co może być przyczyną.

Pozdrawiam,
    Jacek

0 9
  • #2 04 Cze 2012 13:52
    serwisserwis
    Poziom 9  

Sprawdziłeś czy Twoja instalacja wodna nie jest zapowietrzona?

0
  • #3 04 Cze 2012 15:55
    jacek8kecaj
    Poziom 7  

Dziękuję, za sugestię. Czy ten ogrzewacz ma wbudowany system odpowietrzania? Jeśli tak, to gdzie?

0
  • #4 04 Cze 2012 16:36
    serwisserwis
    Poziom 9  

Raczej nie , bo powietrze zbiera się w rurach a nie koniecznie w urządzeniu i np po nagłym zakręceniu kranu woda w rurze się "huśtnie " a ogrzewacz może taki ruch wykryć jako błąd.

0
  • #5 04 Cze 2012 18:30
    jacek8kecaj
    Poziom 7  

Nie jestem specjalistą, ale dochodzę do wniosku, że przepływowy ogrzewacz wody jako "układ otwarty", po dłuższym użytkowaniu nie może być zapowietrzony.

0
  • #6 05 Cze 2012 15:14
    serwisserwis
    Poziom 9  

Ogrzewacz nie , ale instalacja ...

0
  • #7 05 Cze 2012 15:27
    jacek8kecaj
    Poziom 7  

Instalacja związana z przepływowym ogrzewaczem wody sprowadza się do tylko do przyłącza wody z sieci wodociągowej... więc nie bardzo rozumiem gdzie mógłby pojawić się problem z zapowietrzeniem.

0
  • #8 05 Cze 2012 17:56
    maciejka31
    Poziom 15  

Witam miałem kiedyś taki sam przypadek , winna była bateria wodna ( tzw mix) uszkodzona głowica. W momencie zakręcania powstaje bardzo duże ciśnienie zwrotne , które powoduje wyłączanie bezpiecznika ciśnieniowego

0
  • #9 05 Cze 2012 18:18
    jacek8kecaj
    Poziom 7  

Raczej to nie jest kwestia konkretnej baterii wodnej, bo bezpiecznik wyłączał się niezależnie czy wodę zamykałem w kuchni czy w łazience. Ponadto, aby wykluczyć tego typu przyczynę, testowo zamykałem wodę bardzo powoli - stopniowo, aby wyeliminować nagły skok ciśnienia i bezpiecznik również rozłączał obwód. Od dwóch dni sytuacja nieco się poprawiła, ale jednak przynajmniej raz dziennie bezpiecznik wymaga ponownego załączenia.

0
  • #10 06 Cze 2012 17:38
    maciejka31
    Poziom 15  

Bez manometru tego nie sprawdzisz , a zamykanie powolne czy szybkie niema większego znaczenia, wierz mi czy nie ale ale w przypadku który opisałem tak było, ciśnienie zwrotne było prawie 20 atmosfer

0