Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obliczanie prądów i wykres wskazowy

04 Cze 2012 12:50 4137 4
 • Poziom 2  
  Witam. Ostanio na zaliczeniu dostałem zadanie odnośnie obliczenia prądów i narysowanie wykresu wskazowego. Chciałem poprosić o sprawdzenie zadanie i wskazanie ewentualnych błędów jakie popełniłem. Ponadto Pani prowadząca mówiła coś o obliczaniu kątów a ja nie wiem jak to zrobić. Czy mógłbym poprosić o jakieś wskazówki jak to rozwiązać.
  Obliczanie prądów i wykres wskazowy

  Z góry dziękuje.
 • Poziom 12  
  Zadanie jest rozwiązane poprawnie. Pamiętaj o poprawnym zapisie jednostek. Jeśli piszesz jednostki to wszędzie i w nawiasach kwadratowych (przynajmniej ja tak byłem uczony).
 • Poziom 2  
  Dziękuje i będę się starał pamiętać o tych jednostkach.
  A jeśli chodzi o cześć odnośnie wyliczenia kątów z tego zadania to o co chodzi ? Bo mi nic do głowy nie przychodzi jak to rozwiązać.
 • Poziom 28  
  Odnośnie kątów: Napięcie zapisujesz w postaci zespolonej: U=200*e^(j40). Następnie impedancję gałęzi RC: z1=10-j10=14,14*e^(-j45), następnie z2=jXl=20*e^(j90). Następnie wyliczasz prądy I1 i I2 dzieląc otrzymane powyżej wartości. Wynik otrzymujesz razem z jakimś kątem. Następnie do rysowania wykresu wektorowego wykorzystujesz otrzymane kąty.
 • Moderator
  ozon1409 napisał:
  Zadanie jest rozwiązane poprawnie
  Czyżby? Wykres wskazowy jest niepoprawny, a prąd głowny nie jest policzony (=10A, a przesunięcie zero - jest w fazie z napięciem).
  kamilwoj88 napisał:
  Ponadto Pani prowadząca mówiła coś o obliczaniu kątów a ja nie wiem jak to zrobić. Czy mógłbym poprosić o jakieś wskazówki jak to rozwiązać.
  Naucz się, przecież mieliście o tym.

  Zamykam. Forum nie zastępuje zajęć/wykładów, podręcznika lub innej, podobnej tematycznie literatury.