Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obliczanie prądów i wykres wskazowy

04 Cze 2012 12:50 4137 4
  • Poziom 2  
    Witam. Ostanio na zaliczeniu dostałem zadanie odnośnie obliczenia prądów i narysowanie wykresu wskazowego. Chciałem poprosić o sprawdzenie zadanie i wskazanie ewentualnych błędów jakie popełniłem. Ponadto Pani prowadząca mówiła coś o obliczaniu kątów a ja nie wiem jak to zrobić. Czy mógłbym poprosić o jakieś wskazówki jak to rozwiązać.
    Obliczanie prądów i wykres wskazowy

Z góry dziękuje.
  • Poziom 12  
    Zadanie jest rozwiązane poprawnie. Pamiętaj o poprawnym zapisie jednostek. Jeśli piszesz jednostki to wszędzie i w nawiasach kwadratowych (przynajmniej ja tak byłem uczony).
  • Poziom 2  
    Dziękuje i będę się starał pamiętać o tych jednostkach.
    A jeśli chodzi o cześć odnośnie wyliczenia kątów z tego zadania to o co chodzi ? Bo mi nic do głowy nie przychodzi jak to rozwiązać.
  • Poziom 28  
    Odnośnie kątów: Napięcie zapisujesz w postaci zespolonej: U=200*e^(j40). Następnie impedancję gałęzi RC: z1=10-j10=14,14*e^(-j45), następnie z2=jXl=20*e^(j90). Następnie wyliczasz prądy I1 i I2 dzieląc otrzymane powyżej wartości. Wynik otrzymujesz razem z jakimś kątem. Następnie do rysowania wykresu wektorowego wykorzystujesz otrzymane kąty.
  • Moderator
    ozon1409 napisał:
    Zadanie jest rozwiązane poprawnie
    Czyżby? Wykres wskazowy jest niepoprawny, a prąd głowny nie jest policzony (=10A, a przesunięcie zero - jest w fazie z napięciem).
    kamilwoj88 napisał:
    Ponadto Pani prowadząca mówiła coś o obliczaniu kątów a ja nie wiem jak to zrobić. Czy mógłbym poprosić o jakieś wskazówki jak to rozwiązać.
    Naucz się, przecież mieliście o tym.

Zamykam. Forum nie zastępuje zajęć/wykładów, podręcznika lub innej, podobnej tematycznie literatury.