Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kocioł 24kw - Valliant czy Buderus

04 Cze 2012 14:26 10201 7
  • Poziom 9  
    Witam
    Na wstępie: użyłem "szukaj" przy czym takiego porównania nie znalazłem, przeczytałem 5~6 artykułów typu jaki kocioł kupić ale wciąż nie wiem...

ogólnie: moi rodzice mają dom o powierzchni ~200m2, obecnie podłączają gaz i modyfikują instalację grzewczą - konkretnie prosili mnie aby sprawdzić opinie o kondensacyjnych kotłach dwu funkcyjnych mocy 24kW. Kryterium głównym jest niezawodność/bezawaryjność i koszta eksploatacji, cena zakupu jest mniej istotna (choć też ma znaczenie). 80% pracy pieca będzie związane z centralnym ogrzewaniem, do ogrzewania wody mają osobny patent i w tym przypadku ten piec będzie działał tylko awaryjnie.

Pytanie do Was - która z wyżej wymienionych firm będzie/jest lepsza Valliant czy Buderus - wolałbym się nie skupiać na innych ale może polecicie coś solidniejszego? - na piecach/kotłach totalnie się nie znam... pomożecie :?:

Jeśli to ma znaczenie (ze względu na serwis) to dom jest położony pomiędzy Łodzią a Rzgowem.
  • Poziom 14  
    Myślę ,że takie firmy jak Buderus,Vaillant dodałbym jeszcze Junkersa w branży pieców gazowych są bardzo ,,dobre,,.Położenie twoje,niedaleko łodzi nie sprawia żadnego problemu z serwisem.Moim zdaniem zwróć uwagę na cenę ,koszt przeglądu,instalację pieca.Porównaj oferty tych producentów ,moc,rozmiary ,wiszące ,stojące,kondensacyjne,z zasobnikiem czy bez. :scrambleup:
  • Poziom 9  
    petrol1
    dziękuję za odpowiedź

mój problem polega na tym ze od roku jestem w Dublinie, tata dla odmiany pracuje jako spawacz w Holandii (na zimę zjeżdża do Polski) i przyjechał tylko na tydzień do domu - w tym czasie musi kupić i podłączyć piec dlatego prosił o poradę... spędziłem z 7h szukając informacji w necie i wnioskuję ze Vailliant jest bardziej popularny przy czym oba są mniej więcej podobnej klasy/jakości... widziałem ze polecano również Viessmann Vitodens ale to następny do układanki i zamiast eliminować tylko dodajemy opcje. Bądź co bądź nie znalazłem informacji typu kup ten ponieważ jest xxx a tego nie ponieważ lubi padać yyy. To co znalazłem na korzyść Vallianta to: "...przy pracy na CW startuje już od przepływu 1.5 l/min,a konkurencyjne kotły mają minimalny przepływ na poziomie 2-3 l/min..."
    Rodzice niedługo przechodzą na emeryturę i chcą cos trwałego i w miarę oszczędnego ale nie potrafię sie zdecydować/jednoznacznie wskazać firmę/model dlatego pomyślałem że warto spytać się tutaj.
  • Użytkownik obserwowany
    No wiesz z tym Junkersem czy Buderusem to bym się wstrzymał...trwa integracja marek, serwisu. I sami panowie z koncernu Boscha nie maja pomysłu jak zintegrować serwis Junkers - tylko lista firm zewnętrznych na usługach Junkers i firmy zewnetrzne obsługujące serwis całkowity Buderusa. Poczekaj z miesiąc a sytuacja może się wyklaruje.
  • Poziom 9  
    tak jak pisałem - do soboty włącznie musi być podłączony więc czas niestety ma decydujące znaczenie
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    kowal001 napisał:
    Poczekaj z miesiąc a sytuacja może się wyklaruje.

Z tego co wiem to serwis na razie ma być rozdzielony, serwisanci jedynie będą mogli mieć serwis Junkersa i Buderusa jednocześnie.
    Po za tym nie miesiąc czasu ponieważ od 1 czerwca serwis Buderusa miał już wystartować na nowych zasadach.
    Co dla klienta ma się zmienić?
    Gwarantem jest producent, uruchomienie gratis, do wyboru kilkanaście serwisantów, a nie jeden (instalator)
    Moim zdaniem zmiany tyko na lepsze więc nie wiem po co tak straszysz.
  • Użytkownik obserwowany
    piracik napisał:
    kowal001 napisał:
    Poczekaj z miesiąc a sytuacja może się wyklaruje.

...Co dla klienta ma się zmienić?
    Gwarantem jest producent, uruchomienie gratis, do wyboru kilkanaście serwisantów, a nie jeden (instalator)
    Moim zdaniem zmiany tyko na lepsze więc nie wiem po co tak straszysz.

Tu nie chodzi tu o jakieś strachy (?) tylko o fakt, że lepiej się wstrzymać z zakupem Buderusa z powodu zmian prawnych wynikających z integracji marek pod jednym szyldem. Tak na marginesie, to nie instalator był gwaratem dla klienta kupujacego Buderusy, tylko sprzedawca posiadający umowę autoryzacyjną czyli partner handlowy Buderus. Dziś po tej integracji prawdopodobnie ogólna lista serwisantów zintegrowanych marek Junkers i Buderus będzie obowiązywać tylko do 100 kW mocy kotłowni Buderus. Dlatego uważam, że jeśli można lepiej poczekać z zakupem kotłowni marki Buderus do chwili uporządkowania wszystkich spraw: szkoleń, umów, list, cenników części, kompetencji, wykazów i zmian numeracji serwisowej włącznie z programami komputerowymi. Jak narazie jest 10 czerwca i integracja marek trwa.
  • Poziom 9  
    Z tego co wiem piec już zamówiony - zwyciężył Buderus głównie za sprawa ponad 20 pozytywnych opinii sąsiadów o instalatorze tych piecy (a jak sami pisaliście dobry serwis to podstawa) - instalacja w przyszły weekend.