Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Siemens SN56U594EU tarcza silniczka krokowego

04 Cze 2012 15:39 5011 6
 • Poziom 2  
  Witam, mam problem, zmywarka startuje normalnie, uruchamia się pompa odprowadzająca wodę, wypompowuje, daje impuls na pompę myjącą i .... cisza, po chwili znów pompa odprowadzająca wodę, znów uruchomienie pompy myjącej i pojawia sie błąd E:24 i komunikat koniec programu. Rozebrałem, było czysto, na sucho pompy pracują normalnie. Wydaje mi się, że jest przestawiona tarcza silnika krokowego sterująca ciśnieniem wody na dwa śmigła i dyszę myjącą. potrzebuję startowe położenie tej tarczy , rysunek, schemat montażowy .... A może to inny problem? Autoryzowany serwis się poddał. Proszę o pomoc
 • Moderator AGD i automatyka
  chester07 napisał:
  E:24

  Zablokowana pompa spustowa, zapchany odpływ, brak zaślepki pompy pod filtrami lub zapchany odpływ pod zlewem.
 • Poziom 2  
  Niestety to można przeczytać z instrukcji obsługi. Wszystko sprawdzone, przepłukane, jestem przynajmniej dwa kroki dalej. Pompa pracuje prawidłowo, cały moduł pomp był rozebrany szczegółowo, węże, płaszcz wodny tez ok
 • Poziom 11  
  Pompa myjąca do wymiany, niestety.
 • Poziom 2  
  ok, mogę się zgodzić tylko dlaczego? Po uruchomieniu zmywarki pompa spustowa pracuje, wypompowuje wode, daje impuls na pompę myjącą, ona pracuje chwilę i potem znów odprowadzająca wodę, a potem ... stop i e:24. jak otworzę w międzyczasie drzwi to bardzo często błąd się nie pojawia i wszystko jest ok. Wariatka jakaś czy co?
 • Poziom 18  
  Sprawdź kolego zawór zwrotny w zmywarce, czy przypadkiem coś w nim nie siedzi i czy woda nie cofa się do zmywarki zaraz po odprowadzeniu. Pompa myjąca ma się załączać zaraz po pompie odprowadzającej, gdyż tylko w ten sposób moduł jest w stanie określić czy w zmywarce znajduje się jeszcze woda czy nie. Małe obciążenie prądowe pompy myjącej oznacza dla modułu brak wody, większe obciążenie jej obecność w zmywarce. Ta pompa potrafi wykryć 100-150 ml pozostałej wody i może zgłaszać E24. Również kiedy pompa myjąca będzie przytarta zgłosi ten sam błąd.
 • Poziom 11  
  Kolega powyżej dokładnie opisał Ci jak działa mechanizm kontroli obecności wody w zmywarce. Nie wiem na czym dokładnie polega usterka pompy myjącej ale jej wymiana rozwiązuje problem. Być może jest to kwestia lekkiego przytarcia. Oczywiście zanim przymierzysz się do wymiany pompy (koszt ok 500 zł) sprawdź czy faktycznie woda jest odprowadzana i czy nie ma ciał obcych w pompie. Miałem kiedyś przypadek generowania błędu po tym jak klient umył w zmywarce doniczki. Resztki piasku blokowały lekko pompę i moduł interpretował to jako obecność wody. Kilkukrotne przepłukanie zmywarki rozwiązało problem. Innym razem jedynie wymiana pompy rozwiązała problem.

  Pozdrawiam
  Lechu