Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant Vaillant atmoMAG mini 11-0 XI H odpala, lecz bez obudowy.

04 Cze 2012 18:21 24364 10
  • Poziom 1  
    Witajcie, mam dziwny problem, otóż gdy próbuję puścić ciepłą wodę, junkers nie zapala i wyświetla się błąd F28... miałem już ten problem, wystarczyło wymienić baterie.
    Tym razem też wymieniłem, lecz F28 nadal się pojawia, zresetowałem go i zdjąłem obudowe, postanowiłem odkręcić kurek, junkers normalnie odpalił, poleciała ciepła woda, więc założyłem z powrotem obudowę, lecz płomień znów się nie zapala...
    W czym więc problem?
    Dodam że w takich sprawach jestem kompletnie zielony.
  • Poziom 18  
    Miałem to samo jak zamontowałem klientce nowy podgrzewacz aristona i okazało się że przewód do iskrownika miał przebicie przy samej elektrodzie i iskra zamiast przeskakiwać pomiędzy elektrodą a palnikiem i odpalać gaz to przeskakiwała pomiędzy przewodem a obudową oczywiście jak zdjąłem obudowę to wszystko było ok.
    Proponuję sprawdzić przewód na całej długości czy nie ma uszkodzonej izolacji oraz połączenie przewodu z elektrodą.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Przewody odegnij tak aby były pomiędzy rurkami a obudową. Po założeniu obudowy spoglądając od dołu będziesz wiedział o co chodzi.
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam problem z tym piecykiem na wyswietlaczu nic sie kompletnie nie pokazuje myslałem ze moze to baterie wiec wymieniłem i to samo jest.Rozebrałem piecyk i zauwazyłem ze po odłaczeniu przewodów czujnika spalin wyswietlacz działa ale swieci sie bład f28 i czasem f36. gaz został podłaczony i odpowietrzony woda tez jest dobrze podłączona. elektonika wyglada na sprawna -cele nie przepalone .chciałbym nadmienic ze przed remontem działał a teraz pupa pomóżcie.
  • Poziom 22  
    Jak po remoncie to może zamienione woda ciepła i zimna,
  • Poziom 2  
    Ale jak właczam ciepła wode to jest mniejsze cisnienie i słyszec ze przechodzi woda przez piecyk a jak zimna to jest wieksze ciscnienie czyli nie przechodzi przez piecyk
  • Poziom 37  
    f28 to awaria serwo motoru (cewki). da się to naprawić bo miałem nie jedną taką naprawę. pewnie cewka się zacieła i nie puszcza gazu... spróbuj podczas puszczania ciepłej wody go puknąć. np kombinerkami. po tej czynności kocioł powinien odpalić. warto spróbować nasmarować plastikowe zębatki serwo, najlepszy jest spray samochodowy (silikon w sprayu do uszczelek K2). ponieważ nowy kosztuje ok 180 zł. tylko uważąj podczas rozbierania go ponieważ gdy się rozsypie to ciężko to poskładać do kupy.
    pozdrawiam
  • Poziom 19  
    W0jtek92 napisał:
    f28 to awaria serwo motoru (cewki). da się to naprawić bo miałem nie jedną taką naprawę
    Ten element jest gazowym zaworem bezpieczeństwa i naprawianie go, a producent nie dopuszcza tego, może przynieść zupełnie nieoczekiwane skutki.
    To... tak dla dobra naprawiacza oraz użytkowników i ich sąsiadów.
  • Poziom 9  
    Witam mam ten sam problem co założyciel posta.
    Jak udało Ci się naprawić usterkę? Czy bez serwisu się nie obeszło?

Piec wyczyszczony z kurzu, trochę lepiej odpala przy zdjętej obudowie, czasami jest to za pierwszym czasami za trzecim razem. Zdarza się że jak się włączy to grzeje 15-20st. Czy wyczyszczenie iskrownika coś pomoże?
    To ci heca na święta :/

Pozdrawiam

-----------

Czynności które podjąłem aby naprawić piec:
    -wymiana baterii,
    -wyczyszczenie iskrownika,
    -odkurzenie pieca,
    -wyczyszczenie zespołu wodnego,
    Niestety w dalszym ciągu pokazywał F28/F29, lub w ogóle nie odpalał.

Pan z serwisu wymienił serwo - pali od ręki. Wymiana nie trwała nawet 30 min.
    Koszt serwa 220 zł + robota.
    Piec ma 3 lata, więc chyba trochę "padł" za szybko.
  • Poziom 1  
    Przy F 28 wystarczy poruszać bateriami.Sam zapłaciłem za tę naukę 50 pln.
    Mój valliant wpada w f28 często a to przynosi skutek.
    Baterie musza być ok wówczas często jest iskra z elektrody jak jest mało tych sygnałów to baterie do wymiany. Średnio baterie starczają na 1/2 roku.
    Może to głupie z tym poruszaniem ale działa.
  • Poziom 7  
    Odgrzebię temat, bo właśnie rozwiązałem podobny problem i może komuś się przyda. U mnie objawy były dokładnie takie same i okazało się, że iskra przeskakiwała między kablem a obudową. Aby zobaczyć problem wystarczyło zgasić światło i popatrzyć na piecyk od dołu - wtedy wyraźnie widać. Izolacja kabelków wydawała się być nienaruszona, a wystarczyło odsunąć je od obudowy i po problemie (nawet bez ściągania obudowy).