Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa wody do zmywarki Bosch SKT 5102

kotart 04 Cze 2012 18:33 2195 4
  • #1 04 Cze 2012 18:33
    kotart
    Poziom 8  

Witam serdecznie! Moja czteroletnia zmywarka powiedziała DOŚĆ. Objawy identyczne jak w wątku https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2165034.html,, tzn. po włączeniu buczenie, nie obraca się ramię, programator przeskakuje na kolejne pozycje, ostatecznie następuje wypompowanie minimalnej ilości wody, która jest pobrana. Więc ucieszony dobrałem się do kondensatora. Niestety, kondensator okazał się sprawny (sprawdziłem odpowiednim przyrządem - pojemność znamionowa 2,5uF na przyrządzie wskazanie 2,6uF). Tak więc to najprawdopodobniej silnik pompy. Proszę o radę czy jest to część do dostania i czy to jest sensowne (chodzi o koszt).

-1 4
  • #3 04 Cze 2012 21:24
    kotart
    Poziom 8  

Uniwersalnym multimetrem ut50c.
    Właśnie złożyłem zmywarkę (została mi jedna śrubka :-o). I działa... Pomogło chyba ręczne pokręcenie turbiny pompy. Pozostaje aktualne pytanie o zakup pompy zastępczej.

0
  • #4 04 Cze 2012 21:34
    czolgista
    Poziom 27  

Prawdopodobnie miałeś jakiś brud co blokował turbinę .Proponuję czasem od kamieniaczem na pusto zrobić zmywanie co jakiś czas a zakup nowej bym sobie darował ale spisał zrobił zdięcia bo nigdy nie wiadomo.

0
  • #5 16 Cze 2012 09:12
    kotart
    Poziom 8  

Minęło kilka dni i kilka zmywań i wszystko nadal działa (chodzi o zmywarkę). Zostałem więc bohaterem w swoim domu!

0