Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xperia x2 reset i uszkodzony dotyk

Gucia1 04 Cze 2012 19:22 2458 2
  • #1 04 Cze 2012 19:22
    Gucia1
    Poziom 2  

Witam,
    Najprawdopodobniej własnym tyłkiem zepsułam ekran dotykowy w mojej x2. Chodzi o to, że po wyciągnięciu z tylnej kieszeni spodni przestał mi reagować dotyk. Wyciągnęłam baterię, włożyłam, włączyłam i dalej nic. Co najgorsze, telefon włącza się z zablokowaną klawiaturą, przez co jest zupełnie bezużyteczny.
    Pytania:
    Czy da się, w jakiś inny sposób niż przesunięcie palcem po ekranie, odblokować klawiaturę?
    Czy można np. po podłączeniu do komputera przywrócić ustawienia fabryczne, w tym usunąć auto-blokadę klawiatury?
    Czy istnieje jakiś inny sposób naprawy niż wymiana części? Może to tylko jakiś kabelek się poluzował.

0 2
  • #2 04 Cze 2012 20:20
    longer95
    Poziom 15  

Gucia1 napisał:
    Czy da się, w jakiś inny sposób niż przesunięcie palcem po ekranie, odblokować klawiaturę?

Raczej nie
    Gucia1 napisał:
    Czy można np. po podłączeniu do komputera przywrócić ustawienia fabryczne, w tym usunąć auto-blokadę klawiatury?

Może po wgraniu softa od nowa nie będzie blokady
    Gucia1 napisał:
    Czy istnieje jakiś inny sposób naprawy niż wymiana części?

nie, tylko wymiana dotyku, jeśli to nawaliło
    Gucia1 napisał:
    Może to tylko jakiś kabelek się poluzował.

Wątpie, ale sprawdź, może taśma od dotyku wypadła z gniazda, ale mało prawdopodobne

1
  • #3 04 Cze 2012 23:10
    Gucia1
    Poziom 2  

Spróbowałam zaktualizować, ale na końcu wyświetlił mi się tylko komunikat, że aktualizacja nie powiodła się. Po ponownym włączeniu telefonu wyświetliło się logo Windowsa na żółto-pomarańczowym tle z napisem "Dotknij ekranu, aby skonfigurować swój telefon Windows® phone.". W dalszym ciągu mnie to nie ratuje:/ Próbowałam go kiedyś rozebrać. Nawet znalazłam film instruktażowy na youtube, ale doszłam tylko momentu, gdy trzeba było odkleić panel z przodu telefonu i zaprzestałam na tym, bo bałam się zepsuć jeszcze bardziej.

0
  Szukaj w 5mln produktów