Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piec C.O. + kominek z płaszczem => C.W.U. + C.O. jak to podpiąć?

Prorok78 04 Jun 2012 19:27 2129 9
    Prorok78
    Level 12  
    Witajcie.
    W nowym domu, w tym momencie jest instalacja na rurach PEX i piec Vitopend 2 funkcyjny. Jest również poprowadzona instalacja (rury) pod płaszcz wodny kominka - jeszcze go nie ma :) Ogrzewanie zrealizowane na grzejnikach PURMO, do tego w kuchni i łazienkach podłogówka wodna..

Idea jest taka: piec jest głównym źródłem, kominek pomocniczo/potaniającym... Grzanie w kominku powoduje zmniejszenie intensywności pracy pieca i zmniejszenie zuzycia gazu... OBA ŹRÓDŁA grzeją ZARÓWNO C.O. jak i C.W.U...
    Co potrzebuje dodatkowo poza wkładem do kominka z płaszczem wodnym, zakupić, żeby to sensownie działało w opisany sposób ??
    serwisant73
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Przede wszystkim odpowiedni wymiennik płytowy. A co dalej? Najlepiej poprosić o wizję lokalną dobrego instalatora.
    Prorok78
    Level 12  
    No właśnie cos nie mam szczęścia.. każdy twierdzi że się nie da, albo że trzeba ręcznie zawory otwierać/zamykać rozpalając kominek, albo w ostateczności da sie "ale Panie... po co ???" ...:)
    User removed account
    User removed account  
    Prorok78
    Level 12  
    Nie no szyderę darujmy sobie proszę...
    Piec mam od dewelopera - nie wybierałem go sobie...
    Salon jest przystosowany pod kominek z płaszczem (pociągnięte rury, doprowadzenie powietrza, fundament, itd...)
    Teraz chodzi tylko o odpowiedni dobór urządzeń by to spiąć razem i nie przekombinować...
    saskia
    Level 39  
    Zamiesc rysunek obecnej instalacji, czy i jak te rury kominka i kotla gazowego sa spiete, to wtedy moze cos sie da podpowiedziec.
    Prorok78
    Level 12  
    Na tym polega właśnie piękno tematu, że nic na razie nie jest podpięte poza grzejnikami pod piec... Przewody od kominka to rurt PEX sterczące w salonie i kotłowni więc mogę zrobić od zera wszystko bez przepabiania po poprzednikach...
    User removed account
    User removed account  
    mirrzo

Moderator on vacation ...
    Prorok78 wrote:
    Nie no szyderę darujmy sobie proszę...
    ,
    To nie szyderstwo. Producenci to produkują (bo najważniejsza jest kasa), ale prawo nie pozwala na ich montaż w salonie. I nie tylko w salonie.
    dbondar
    Level 10  
    u mnie 2 tygodnie temu uruchomili taka instalacje. mam kominek lechma i sterownik tatarek (modelu nie pamiętam dwustronny i kocioł olejowy buderus ze sterownikiem logomatic 2107.
    sterownik od kominka steruje pracą pomp od podłogówki i grzejników do CWU układ z kominka jest podpięty za pompą CWU z kotła buderus. jak będę na budowie to zrobię for instalacji i zamieszczę (z tego co mówił mi hydraulik to na lato muszę zamknąć zawory na C. O. żeby grzać CWU z kominka latem to chyba jedyny minus tej instalacji