Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Matiz brak iskry, ciekawy przypadek

sly_1978 04 Jun 2012 20:22 5299 11
    sly_1978
    Level 20  
    Matiz zgasł i nie pali. Nowy aparat i cewka nie pomaga, iskra jest tylko wtedy gdy odkręcę aparat i kręcę go ręcznie, po przykreceniu do silnika iskra pojawia sie tylko raz i tyle. Juz dwa tygodnie sie z nim męcze. Pomóżcie.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    User removed account
    User removed account  
    sly_1978
    Level 20  
    podałem "+" bezpośrednio z akumulatora na cewke bo spadalo przy kreceniu na ok. 10v, ale nie pomogło
    stefan jankowski
    Level 11  
    A jak wyglądają świece po dłuższym kręceniu ?
    sly_1978
    Level 20  
    Świece typowo "zalane" mokre, zapach paliwa
    stefan jankowski
    Level 11  
    Zdejmij wlot powietrza między filtrem powietrza a przepustnicą i zobacz czy w momęcie kręcenia nie "kicha" w stronę przepustnicy.
    sly_1978
    Level 20  
    "Kichnie" tylko raz przy kreceniu rozrusznikiem i co siekawego jak dzis krecilem aparat reką czasem zalacza sie na moment wentylator chłodnicy. Zauważyłem, że iskra pojawia sie nieregularnie gdy krece aparatem.

Dodano po 5 [minuty]:

"Kichnie" tylko raz przy kreceniu rozrusznikiem i co siekawego jak dzis krecilem aparat reką czasem zalacza sie na moment wentylator chłodnicy. Zauważyłem, że iskra pojawia sie nieregularnie gdy krece aparatem.
    User removed account
    User removed account  
    sly_1978
    Level 20  
    jak sprawdzic impulsy? Na cewce ? Jeśli tak to jak Czujnik Halla w aparacie założyłem nowy. Błą jest 1500 i 0110 ale to normalne.
    stefan jankowski
    Level 11  
    Impulsy o których pisze Motronik sprawdzisz na zaciskach aparatu zapłonowego.
    Na zaciski cewki zapłonowej podłącz woltomierz analogowy na zakresie10 V.
    Przy kręceniu rozrusznikiem wskazówka jego powinna chodzic.
    User removed account
    User removed account