Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

piec nie grzeje dobrze i śmierdzi sadzą , co robic?

04 Cze 2012 20:36 2731 6
  • Poziom 2  
    witam, bardzo proszę o wszelką pomoc lub sugestię... mam piec beretta 12/22 , założony był wiele lat temu, nie wiem jak grzał wodę i ogrzewał mieszkanie na początku bo od założenia go nie mieszkałam w tym mieszkaniu, teraz wprowadziłam się spowrotem i okazuje sie ze coś chyba jest nie tak.. bardzo słabo ogrzewa mieszkanie, w zimie place nawet 700-800 zł rachunków za sam gaz za miesiąc ( tyle co moja znajoma za 2 piętrowy domek ) a mam małe 70 m2 mieszkanie. :(( poza tym bardzo słabo nagrzewa wodę, muszę puszczac wodę delikatnym ciurkiem żeby wogóle zdązył ja nagrzac ale zanim zacznie leciec ciepła ( nie gorąca ) woda muszę spuścic przynajmniej cała wannę wody..nie wiem czy ma to cos wspólnego ale zauważyłam ze jak piec "chodzi" to śmierdzi w łazience paloną sadzą albo cos w tym guście.. :(( kumpel zgaduje ze to może nagrzewnica, bo z tego co wiem nie była nigdy czyszczona. pomóżcie, czy to może byc to, czy może jakaś inna usterka? jesli to nagrzewnica, to jak mogę to naprawic? jak sie czyści taka nagrzewnice? to skomplikowane? nie chce zepsuc pieca ale mam juz dosc koszmarnych rachunków za wode i gaz :(( pomózcie...
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Piec do czyszczenia (wymiennik), komin, pewno także kamień w rurach nagrzewnicy.
  • Poziom 2  
    a ten wymiennik to mozna wyczyscic we wlasnym zakresie czy trzeba kupic nowy? jak wyczyscic ten kamien w rurach? jestem w stanie to zrobic sama? :(( z góry dziękuje za odpowiedz
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Z całym szacunkiem, ale musisz poprosić jakiegoś meżczyznę, przecież bedą potrzebne jakieś narzędzia, żaba, klucze itp.
    Czasem też odrobinę większej siły.
    kamien w rurach nagrzewnicy rozpuszcza się octem, czy jakimś kwasem octowym.
    Wlewa się i zostawia w spokoju na 1-2 dni, podgrzanie przyspiesza proces.
    Prawdopodobnie zapchane bedą radiatory wymiennika sadzą. Po zdjęciu obudowy i rury spalinowej można już coś zobaczyć.
  • Poziom 2  
    wielkie dzięki.. oczywiscie poprosze o pomoc kolegę, nie zna sie moze na tym jakos profesjonalnie ale moze bedzie potrafil to wszystko zrobic... bardzo dziękuje za pomoc!
  • Specjalista - systemy grzewcze
    I wstrzymaj się z użytkowaniem! Sadza = tlenek węgla w pomieszczeniu. Dzisiaj też kolejna mała dziewczynka zmarła w Gdańsku po zatruciu tlenkiem węgla. Jakie to przykre pisać opinie dla prokuratora że rodzice zaniedbali przeglądy a teraz mają taką tragedię w rodzinie.
    Pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Sadza na wymienniku??? To znaczy , że masz problemy z ciągiem kominowym. A to z kolei stwarza poważne zagrożenie dla domowników. Kocioł trzeba wyłączyć z eksploatacji i zaprosić kominiarza i serwisanta. Radzę ci tak zrobić dla własnego dobra.