Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skaner Uniden UBC72XLT - jak nasłuchiwać częstotliwość bez jej programowania

04 Cze 2012 20:59 4054 6
  • Poziom 2  
    Witajcie,
    pytanie dokładnie takie jak w temacie, da radę odsłuchiwać częstotliwość po jej wybraniu z klawiatury bez uprzedniego jej zaprogramowania? Użytkownicy innych Unidenów również proszeni są o podzielenie się wiedzą, a nuż Wasze rozwiązanie będzie działało w moim skanerze ;-)
  • Poziom 32  
    ...
    Weź instrukcję do ręki i poszukaj w niej opcji przeszukiwania (Search) zakresów, który sobie możesz sam zdefiniować.
    Funkcyjny + SCAN, później HOLDujesz.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Słuchasz takiej częstotliwości jaka jest na wyświetlaczu wiec jak wklepiesz z klawiatury np. 145MHz to na takiej częstotliwości będziesz prowadził nasłuch.
  • Poziom 2  
    Interesant napisał:
    ...
    Weź instrukcję do ręki i poszukaj w niej opcji przeszukiwania (Search) zakresów, który sobie możesz sam zdefiniować.
    Funkcyjny + SCAN, później HOLDujesz.

Przejrzałem całą instrukcję i wydaje mi się co najmniej dziwne, że w skanerze z pełną klawiaturą numeryczną nie było możliwości (a już na pewno nie opisanej) wklepania ręcznej częstotliwości bez skanowania zakresów.

kriss51 napisał:
    Słuchasz takiej częstotliwości jaka jest na wyświetlaczu wiec jak wklepiesz z klawiatury np. 145MHz to na takiej częstotliwości będziesz prowadził nasłuch.

Dzięki za odpowiedź, jednak gdy wprowadzam samą częstotliwość - to czym mam ją potwierdzić? Bez potwierdzenia nasłuchu nie ma, co zresztą jest logiczne, gdyż mogę wprowadzić tam częstotliwości rzędu 1MHz czy też 999MHz - które są nieosiągalne dla tego skanera... Być może, źle Cię zrozumiałem, jednak wciskam HOLD - wpisuje częstotliwość i nic więcej nie robię? Jeżeli tak, to ten sposób nie działa ;-)
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    ...
    kriss51 napisał:

Ale już będzie zapisana w banku pamięci o ile przejdzie w tryb zapisu częstotliwości do pamięci.
    Odbiornik nie umożliwia uproszczonej pracy w trybie VFO.
    Jedynym sposobem na oszukanie, to skorzystać z opcji Search (F i SCAN).
    Przy włączonym F przyciskami 2 i 8 zmieniamy ręcznie częstotliwość o sztywno ustawiony krok strojenia.

Suprazus napisał:
    jednak gdy wprowadzam samą częstotliwość - to czym mam ją potwierdzić? Bez potwierdzenia nasłuchu nie ma, co zresztą jest logiczne, gdyż mogę wprowadzić tam częstotliwości rzędu 1MHz czy też 999MHz - które są nieosiągalne dla tego skanera...

Potwierdzasz E, ale bez przejścia w tryb programowania, tak jak po wpisaniu częstotliwości z poza zakresu na ekranie wyświetli się Error
    Ale o tym na pewno jest w instrukcji.
  • Poziom 2  
    Chyba faktycznie, nie będzie innej opcji niż "pauzowanie" skanowania na interesującej częstotliwości.
  • Poziom 34  
    [at]Suprazus mówimy o opcji Quick Search, czyli skanujesz pamięć, ale masz ochotę zatrzymać się na XXX,XXXX nie szukając gdzie ta wartość jest zapisana (wcale nie musi być w pamięci). Wciskasz, więc HOLD, następnie wprowadzasz XXX,XXXX i ponownie HOLD. Wszystko byłoby w porządku gdyby Twój skaner posiadał taką funkcję. A niestety nie jest w nią wyposażony, więc z tego nie skorzystasz.

Musisz zaprogramować do pamięci i zatrzymywać na tym na czym chcesz się skupić w danej chwili.