Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xsara picasso 2002r 2hdi - doś dzwoni przy pompie klimatyzacji.

adifire79 04 Jun 2012 21:57 3799 12
    adifire79
    Level 9  
    Witam. Mam problem jak w temacie. Dodam, że to ''dzwonienie'' po jakimś czasie jazdy zanika, ale z rana jak wsiadam do auta po uruchomieniu słyszę ten dźwięk. Na początku myślałem, że coś się poluzowało, jakby jakaś blaszka. Klima działa (manual). Nie jest to raczej łożysko.
    zeimp
    Moderator on vacation ...
    Pewnie sprzęgło na sprężarce (do sprawdzenia).
    adifire79
    Level 9  
    A samemu dam radę to zrobić?
    kombi15
    Level 18  
    Nie jest to raczej łożysko.Czyli pewności nie masz?. Ściągnij pasek i się upewnij.
    adifire79
    Level 9  
    Dziś wiem, że to jest łożysko. Czy samemu zabierać się za to? Cała robota wygląda na prostą, znalazłem zdjęcie całego układu tylko,że z renaulta kangoo (pompa praktycznie ta sama). Jak nie to czy ktoś zna godny polecenia zakład w Lublinie lub okolicach. A jeśli zrobię to sam (oczywiście bez demontażu pompy) to jakie łożysko.
    Podaję swój VIN :VF7CHRHYB39207172. Xsara picasso 2002 hdi.
    Proszę o poradę.
    zeimp
    Jeśli będziesz to demontował bardzo ostrożnie, to spokojnie sobie sam poradzisz. Ważne, abyś nie pogubił drobnych elementów tj. podkładek, które zapewne są, ale na foto ich nie widzę. One będą pod tą "żółtą" na foto tarczą - podkładki dystansowe (bardzo ważne!). Wszystko w idealnej czystości rozbierane (!), nie zapomnij o pierścieniu zabezpieczającym i po rozebraniu dopiero dobierz łożysko, jak już stare będziesz miał w dłoni - będzie najpewniej. Przed odkręceniem nakrętki na wałku, wyczyść gwint szczotą drucianą, a przy zakręcaniu go nie zerwij :D ...
    adifire79
    Level 9  
    Dzięki za rady. A czy bez ściągacza dam radę. np mocny śrubokręt do zdjęcia, podważania koła. ?
    zeimp
    Ono Ci w "palcach" zejdzie... Jest bardzo delikatne (nie powyginaj niczego) - nic na siłę, bo później się nie załączy.
    adifire79
    Level 9  
    Wczoraj wymiana przebiegła bez żadnego problemu.
    User removed account
    User removed account  
    kotweiler
    Level 17  
    georgesgr chyba masz na myśli łożyska do kół pasowych klimy bo sprzęgło to siedzi na wałku i trzeba dobrać się do wałka co wiąże się z poważniejszą naprawą. Powiedzmy potrzebujesz łożysko do koła pasowego w tańszej wersji, więc wpisujesz w google: łożysko klimatyzacji optimal 35X55X20 i masz do wybranych modeli m.in. Citroena, Peugeota, Renault. W Lublinie łożyska do klimy są dostępne w firmie Mirex na ul Energetyków, no nie do wszystkich modeli oczywiście.
    adifire79
    Level 9  
    Ja wczoraj takie kupiłem w Lublinie w gamercu na ul Bursaki 14. 35x55x20. Dałem ok 60 zł.
    Do zeimp: pisałeś, że na foto nie widać tej podkładki. Jest ona w środku prawego segerka.
    User removed account
    User removed account