Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwie satelity w dekoderze. Czy będzie działał CP ??

04 Cze 2012 22:16 1795 6
  • Poziom 8  
    Witam,

W najbliższym czasie będę chciał zamontować Cyfrowy Polsat na terenie Niemiec. Obecnie korzystam z dekodera z DVB3 marki nie pamiętam. Do końca nie wiem na jaką satelitę ustawiona jest antena. Poniżej wstawiam zdjęcia z info jakie mi wyświetla dekoder. Czy wskazuje na to że odbiera dwie satelity Astre i Hotbirda ? Czy jest to możliwe ? Dodam, że niestety nie mogę zamontować anteny we własnym zakresie iż właściciel kamienicy zastrzegł sobie taką opcję. I jestem skazany na ten kabelek który posiadam w mieszkaniu. Czy z tych parametrów da się wywnioskować, że CP będzie odbierał na tym Hotbirdzie ?? Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc.

Dwie satelity w dekoderze. Czy będzie działał CP ?? Dwie satelity w dekoderze. Czy będzie działał CP ??
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    W tunerze ustaw satelitę HOT BIRD , Transponder ustaw na taki 10,719 V 27500 5/6. Włącz przeszukiwanie transpondera . Jeżeli odnajdziesz takie programy jak RODIN, 4Fun. Water planet To Polsat będzie działał. Przy tym transponderze paski siły sygnały i jakości muszą pokazywać podobne wartości co obecnie na fotkach. Gdyby sygnału nie było poszukaj w ustawieniach funkcji DiSEqC. Sprawdz jakie tam masz ustawienia.
  • Poziom 8  
    Program 4Fun jest na pewno. Polonia TVP Kultura Viva Polska TVS też tylko nie wiem czy one nie sa z Astry nadawane. Obecnie jestem w Polsce i nie mam możliwości sprawdzenia tego. a chciałbym popisać umowę z CP i dekoder zabrać ze sobą. Aj szkoda że nie odezwałem sie tutaj wcześniej
  • Poziom 31  
    Te co wymieniłem występują tylko na HB ;)) i ta częstotliwość jest specyficzna tylko dla HB.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    o jak miło 4fun jest na pewno jak już wspomniałem :) i Koledzy po tym można stwierdzić że po wetknięciu kabelka wszystko będzie grało ?? :D No jeżeli tak to dziękuje wam bardzo za pomoc. Jak już będę na miejscu i podłącze wszystko to zdam relację :)

Euro niebawem a chciałbym obejrzeć je w Polskiej TV :) no i dosyć mam powoli tych obecnych programów mało co się na nich dzieje :)

dzieki wielkie raz jeszcze i pozdrowionka :)
  • Poziom 8  
    Panowie dziękuje za wszelka pomoc, wszystko działa jak powinno. Ale niestety kosztowało mnie to sporo nerwów i dużo straconego wolnego czasu :) Otóż okazało się że w jednym kabelku były dwie satelity ;p wystarczyło jedynie poszperać w ustawieniach satelity w dekoderze a mianowicie włączyć tryp DISEqC i wybrać port B w moim przypadku i ustawić satelite na HotBirda ;p

Piszę ponieważ może ktoś będzie miał kiedyś podobny problem, i zaoszczędzi z pewnością nerwy i czas. pozdrawiam wszystkich