Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Candy CDI1012 elektrozawór zbiornika z solą

04 Cze 2012 22:34 2544 2
  • Poziom 12  
    Po jednej naprawie sterownika ww. zmywarki, ponownie uległ awarii - tym razem procesor. Podjąłem decyzję o wykonaniu samodzielnie nowego sterownika i w zasadzie wszystko juz wiem, co, jak i kiedy wysterować problem tylko z zaworem regeneracji zmiękczacza wody. Domyślam się, że trzeba go otworzyc pod koniec cyklu ? Ktoś wie dokładnie w którym momencie i na jak długo ?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Zwykle po skończeniu mycia, jest taki przestój i potem suszenie. To pomiędzy przestojem i suszeniem. Wtedy musi się tez włączyć pompa opróżniania. Wybadaj jak długo woda spływa z płaszcza, i daj minimalnie dłuższy czas.

PS. Ogólnie w temacie zmywarek jest niewielu amatorów, którzy mają dobrze rozeznany temat i są skłonni bezinteresownie pomóc. Ci co mają dostęp do serwisówek, trzymają to dla siebie.
  • Poziom 12  
    Rozwiązałem problem sam (a właściwie znalazłem graf w serwisówce):
    Cykl suszenia z programu uniwersalnego (nr 1) moze sie to komus przyda, na starcie mamy w zmywarce wode już nagrzaną do 48st z nalanym nabłyszczaczem.

1. Mycie i podgrzewanie do temperatury 73st
    2. Mycie 15sek.
    3. Mycie i spust wody aż do wyłączenia hydrostatu + 10sek.
    4. Otwarcie zaworu wody, zaworu soli i spust wody przez 15sek
    5. Spust wody do wyłączenie hydrostatu + 15sek
    6. ponownie jak w pkt 4.
    7. ponownie jak w pkt 5.
    8. Oczekiwanie na wysuszenie kondensacyjne (i tu nie wiem czy wykrywac termistorem spadek temperatury czy założyc jakis czas np 10min)

Ogólnie temat można zamknąć.