Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Curtis 2102 VT - wyłącza się i gubi kolory POMOCY !!!

13 Sty 2005 07:12 1302 2
  • Poziom 10  
    Proszę o pomoc. Mam Curtisa 2102 VT. Jego uszkodzenie polega na tym że czasami w trakcie "chodzenia", poprostu wyłącza się. Kontrolka od StandBy świeci, ale nie idzie go ponownie włączyć pilotem, dopiero po wyłączeniu telewizora przyciskiem zasilania i odczekaniu krótkiej chwili (czasem dłuższej chwili), można go uruchomić ponownie włączając przycisk zasilania a potem z pilota. Nie wiem gdzie szukać usterki. Poza tym w trakcie kiedy chodzi telewizor, to kolory raz są przesycone a raz bledną i tak na zmianę. I jeszcze jedna sprawa, która może pomóc w zlokalizowaniu usterki. Jaskrawość w telewizorze ustawioną mam na minimum a mimo to i tak obraz czasami jest za jasny. Proszęo jakiekolwiek informacje. Dziękuję.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 13  
    witam , powodem włączania i wyłączania się odbiornika są zimne luty na płycie a szczególnie w okolicy przekaźnika i całego zasilacza. Co do jasności obrazu moim skromnym zdaniem jest niestety uszkodzenie transformatora WN co po pewnym czasie jest normalne w tych odbiornikach. Podstawa to oblutowanie płyty. Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    witam
    standartowo wymień w zasilaczu C805 ,C807 ,C815,C801,następnie C807S i C806S (47/160 lub 33/160 wtórna strona przetwornicy w zasilaniu lini) wymień także C 431(4,7/250) w zasilaniu 180V i C302(100/35) przy TDA1170N. Usuń przerwy mogą być przy: transformatorze przetwornicy,diodzie D803 przekażniku RL 801 ,dławiku L 804S transformatorze sterującym T401 zacznij od tego to 95% uszkodzeń w tym TV po wymianie ich powinieneś nie mieć problemów znów kilka lat.
    pozdrawiam
    kordzio