Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki to LCD Panel Sposób podłączenia?

CrisELDi 04 Cze 2012 23:06 1212 3
  • #1 04 Cze 2012 23:06
    CrisELDi
    Poziom 14  

Witam

To co pisze na płycie to:
    "Wily Display Limited"
    Model:EN5014-01
    Posiada 20 wprowadzeń.

Jaki to LCD Panel Sposób podłączenia?Jaki to LCD Panel Sposób podłączenia?

Czytelne układy to MJU7670 oraz LM324

Szukałem na googl i tak naprawdę nic tam niema o tym wyświetlaczu mam ich 3 sztuki i chwiałbym je wykorzystać na micro kontrolerze w bascom ale nie znam wprowadzeń/ podłączeń do tego LCD może ktoś rozpoznaje?

Poszukam jeszcze do czego był podłączu ny ten LCD...

Poz. i dzięki z góry za odp.

0 3
  • #2 05 Cze 2012 08:38
    pawel-jwe
    Poziom 30  

Ilość wyprowadzeń pasowała by do standardowego wyświetlacza graficznego (rozmiar wygląda na 128x64, więc pewnie na dwóch sterownikach).
    Spróbuj podłączyć np. w takiej konfiguracji jak na tym pdf: download.maritex.com.pl/pdfs/op/FD12864B6NBLW.pdf

0
  • #3 12 Cze 2012 20:02
    CrisELDi
    Poziom 14  

Spróbowałem ale ale nie reaguje na GND VCC Voc zasilanie bo nie mam takiego układu aby sterować tak dużym wyświetlaczem a w ogóle jaki układ pasuje do tego wyświetlacza?

poz.

0
  • #4 12 Cze 2012 20:46
    mirekk36
    Poziom 42  

Może nie reagować na GND i VCC bo pewnie nie podałeś na wejście kontrastu napięcia ujemnego, które można też pewnie pobrać z przetworniczki na tym wyświetlaczu. Poczytaj noty tych typowych wyświetlaczy 128x64 jak pisał kolega wyżej i zobacz jak się robi podstawowe połączenie ....

I o jaki pasujący układ ty pytasz do takiego wyświetlacza ???? jak to jaki układ pasuje ? - dowolny mikrokontroler byle by miał odpowiednią ilość pinów.

0