Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane 1.4 eco 1997 rok B+G a immo

05 Jun 2012 00:23 7193 15
Texa Poland
    User removed account
    User removed account  
  • Texa Poland
  • Helpful post
    mczapski
    Level 39  
    Czy jest pewne, że to kontrolka od immobilisera? Przecież w takim przypadku silnik winiem zatrzymać sie. A może jednak chodzi o spaliny?
  • Texa Poland
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    donbaleron
    Level 10  
    Nagle taki problem zaistniał czy to było cały czas?
  • Helpful post
    miwi
    Level 28  
    Ale to jest kontrolka sterownika a nie immo.
    User removed account
    User removed account  
    donbaleron
    Level 10  
    Słabo znam się na instalacjach LPG, ale z tego co się orientuję podczas pracy silnika na LPG wydzielają się inne spaliny, niż podczas pracy silnika na PB. Gazownicy podczas zakładania instalacji muszą oszukać odczyt z sondy lambdy (czujnika spalin). Jeżeli taka czynność nie nastąpi to komputer samochodu odczytuje złe parametry pracy silnika i zapala sie kontrolka check lub taka jak w Twoim przypadku. Dokładnie nie mogę opisać na jakiej zasadzie to działa, bo nie znam się za bardzo na instalacjach gazowych. Poczekajmy na wypowiedzi fachowców w tej dziedzinie.
    miwi
    Level 28  
    Powodów może być kilka, ale po co zgadywać skoro można je odczytać ze wspomnianego sterownika.
    User removed account
    User removed account  
    donbaleron
    Level 10  
    pewnie przez podpięcie do komputera i odczytanie błędów...
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Samochód na diagnostykę, może być cały wachlarz przyczyn. Najprawdopodobniej błąd będzie dotyczył składu mieszanki, czyli potrzebna będzie regulacja gazu. Póki co, nie wiemy jaki masz założony gaz. Przez internet będzie Ci ciężko pomóc. Do diagnostyki szukaj kogoś z urządzeniem "Clip".
    andiRT
    Level 18  
    Moze nie od razu "CliP' ale zwykły KTS wystarczy,albo jakikolwiek tester uniwersalny znanych firm.To tak gwoli tego,żebyś się nie ograniczał do poszukiwania warsztatu koniecznie z "Clipe-em".
  • Helpful post
    Pawel wawa
    Ważne, żeby nie był to fejs, niemniej clip najlepszy bo dedykowany;) Już nie jeden raz widziałem, że uniwersalne potrafią się potknąć.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    Pawel wawa
    Jurek, jeden woli brunetki a drugi blondyny. ja nie mam walizki ;(
    User removed account
    User removed account