Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Napad.pl NagłośnienieNapad.pl Nagłośnienie
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Azusa pmx6s jak podłączyć odsłuchy.

05 Cze 2012 09:14 3721 9
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie. Chciałem zapytać doświadczonych kolegów jak podłączyć do powermixera Azusa PMX6s odsłuchy pasywne, bez użycia dodatkowej końcówki mocy. Posiadam dwa przody 8 ohm i 2 odsłuchy pasywne 8 ohm każdy. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
  • Napad.pl NagłośnienieNapad.pl Nagłośnienie
  • Pomocny post
    Moderator Akustyka
    Ciężko cokolwiek znaleźć o tej firmie i ich produktach.
    Z tego co widzę mikser może pracować przy 4Om. Przody puść mono, równolegle na jeden kanał, odsłuchy równolegle na drugi. Proporcje odsłuchów w tedy regulujesz potencjometrem panoramy, a głośność suwakiem sumy.
  • Poziom 9  
    Zgadza się wszystko, lecz jest to dolna granica przy której sprzęt może pracować i czy nie spowoduje to przegrzewania się miksera lub złego przesterowania?

Azusa pmx6s jak podłączyć odsłuchy.
  • Napad.pl NagłośnienieNapad.pl Nagłośnienie
  • Poziom 22  
    No to trochę ryzykowne rozwiązanie, znam firmę azusa i miałem nieprzyjemność pracować na ich mikrofonach. To chińska firma. Nietety, rozwiązanie które podał kolega wyżej jest jedyne, jednak będzie to dość duże obciążenie dla tego powermixera i radziłbym za bardzo nieszaleć na tej imprezie z poziomem wysterowania. Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Dziękuję za rady. Napiszę czy azusa wytrzymała imprezę.
  • Poziom 9  
    Odwołali imprezę w sobotę. Mogę tylko napisać, że testowałem to u siebie w mieszkaniu i po połączeniu równoległym kolumn i ustawieniu panoramy na jedną stronę zauważyłem" falowanie" dźwięku- tak jakby samoczynnie się przyciszało i pogłaśniało. Podpięte do azusy miałem klawisze roland exre2 z wyjścia słuchawkowego kablem stereo Jack-2XRCA. Przełożyłem odwrotnie RCA w mikserze i "falowanie" ustąpiło.
    Całość testowałem na 1/2 mocy i nie zauważyłem później żadnych problemów, bądź nadmiernego grzania się powermiksera. 16-ego czerwca gram na weselu i podłącze wszystko tak jak dzisiaj i zobaczymy co będzie. Jeszcze jedno moje pytanie- czy nie przeszkadza jeżeli np. jeden kanał jest na pełnej mocy a drugi znacznie ściszony, bądź panorama nie ustawiona jest na pozycję zero i dla czego wystąpiło "falowanie" dźwięku?. Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Cytat:
    dla czego wystąpiło "falowanie" dźwięku?. Pozdrawiam.

Upewnij się że nie pomyliłeś polaryzacji kolumn.
    Zamieniając RCA odwróciłeś scenę przodem do tyłu przez co efekt odsłuchowy będzie inny przy złej polaryzacji. Poza tym masz teraz mono, keybord jest stereo a przody i monitory względem ucha klawiszowca będą w przeciwfazie dla tego efekty mogą być zabawne (zależnie gdzie się stanie). Jak już chcesz tak grać to ustaw RCA na mono a jak się nie da to musisz sobie zrobić prosty sumator, inaczej spodziewaj się śmiesznych efektów.
  • Poziom 9  
    Koledzy zastępowałem wczoraj znajomego na weselu. Grałem na swoim sprzęcie podłączonym tak jak zaproponował adambyw. Poszło bez problemów i bez niemiłych niespodzianek. Odsłuchy puściłem równolegle na jeden kanał a przody na drugi oczywiście po sprawdzeniu prawidłowej polaryzacji kolumn. Obydwa kanały ustawione suwakami równo na max a resztę korygowałem levelem i pan. Wskaźnik poziomu wysterowania czasem dochodził do czerwonej diody. Do Azusy miałem podłączone dwie pary klawiszy kablami Jack-2X Jack i Jack-2X RCA, oraz mikrofon dynamiczny kablem XLR. Kolumny które były podpięte to 2X DBS 12"(przody) i Phonic SEM 710(odsłuchy). Można powiedzieć, że nawet sprzęt tej chińskiej firmy może spokojnie pracować przy 4 omach. Dziękuję wszystkim kolegą za pomocne rady i temat można uznać za zamknięty.