Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmieniarka Panasonic dp600 nie reaguje

traksmetal 05 Cze 2012 13:26 1455 3
  • #1 05 Cze 2012 13:26
    traksmetal
    Poziom 9  

Posiadam radio Panasonic bodajże EN 515 (oznaczenia dawno się wytarły) ze zmieniarką DP 600 AEN. Wszystko do tej pory działało bez zarzutu, była nie używana około dwu miesięcy i już nie zareagowała. Tz. brak reakcji zarówno na próbę wyciągnięcia magazynku jak i sterowanie z radia. I teraz mam pytanie, czy po przełączeniu na radiu na zmieniarkę, mimo jesz uszkodzenia powinien pojawić się jakiś komunikat? Po mimo wciskania tego przycisku, nic się nie dzieje radio gra jak grało. Na razie próbuję zlokalizować uszkodzenie, czy jest to sterowanie z radia, kabel czy sama zmieniarka. Rozebrałem zmieniarkę i chcę zobaczyć czy będzie działała po podłączeniu do zasilania. Widzę kabel który odpowiada za masę, natomiast nie wiem który odpowiada za podłączenie zasilania. Generalnie wygląda to tak: czarny gruby-masa, pozostałe to dwa czarne grube, żółty , czerwony, zielony, pomarańczowy, fioletowy, brązowy, szary, niebieski i czarny cieńki[/youtube]

0 3
  • #2 06 Cze 2012 15:05
    traksmetal
    Poziom 9  

Przy wyłączony radiu nie ma zasilania na żadnym z bolców wtyczki (wtyczka , końcówka kabla z bolcami). Po włączeniu radia pojawia się zasilanie na pierwszym i drugim bolcu od lewej w środkowym rzędzie (wtyczka 13 pinowa)
    Zmieniarka nadal nie reaguje.

Zmieniarka Panasonic dp600 nie reaguje

0
  • #3 13 Cze 2012 13:16
    traksmetal
    Poziom 9  

Chciałbym podpiąć zmieniarkę pod zasilanie, aby sprawdzić czy w ogóle zareaguje, tylko nigdzie nie mogę znaleźć schematu podłączenia do wtyczki 13 pin. Czy ktoś się orientuję do którego wtyku końcówki zmieniarki (wtyczka żeńska) należy podpiąć masę i napięcie?

0
  Szukaj w 5mln produktów