Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka antena dvb-t? Do nadajnika 30-40 km.

05 Cze 2012 18:28 6958 6
  • Poziom 13  
    Jaka antene dvb-t wybrać? Do nadajnika mam okolo 30-40 km nadajnik Kalisz/Mikstat. Mieszkam na wsi więc przeszkód typu duzych budynków nie ma. co mi polecicie aby odbierała? A jaki tuner? cena tunera do 120zl
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witan.
    janusz180991 napisał:
    Jaka antene dvb-t wybrać? Do nadajnika mam okolo 30-40 km nadajnik Kalisz/Mikstat.

Jak napisał kolega (poprzednik) albo jeżeli chcesz wymienić na jakąś Nową z okazji przechodzenia na odbiór DVB-T, to np. :
    ATX-55 lub ATX-91
    Logperiodic http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_sz...zno_-_periodyczna_log_21-69_digital_A4015.htm
    tania Yaga http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_sz...zno_-_periodyczna_log_21-69_digital_A4015.htm

Bez żadnych wzmacniaczy przy antenie. :!:

Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Polecam ATX91 z tym że jest problem z ustawieniem ze względu na jej kierunkowość. Mam ją ze wzmacniaczem od nadajnika ok 40km i obraz żyleta, nawet przy nadajniku 2,5kw z Katowic/Kosztowy.

Odbiornik polecam fergusona Ariva T65, właściwie to wybór tunerów jest duży, warto poczytać fora.
  • Poziom 21  
    ja polecam BiQuada albo Quadosa któregoś
    co do odbiornika to Wiwa HD 90 lub 50

więcej info forum.emitel.pl
  • Poziom 11  
    sprawdź na www.dvbtmap.eu jaki masz profil terenu. Ja mam np. 10 km do nadajnika 2 KW i dwie górki po drodze. Bez LNA101 była tragedia, a tak jest 92% siły - czyli optymalnie (0 błędów). Antena to dipol 19 elementów wycelowany idelanie. Jak osiągniesz stabilny obraz przy 80% nic nie kombinuj. Lepiej mieć 80% siły niż 100%, a potem dziwić się, że przejeżdżające samochody powodują problemy (a błędy skaczą na potęgę).
    Co do tunera to bierz wiwa hd90. Przynajmniej w miarę na bieżąco aktualizują firmware.
  • Poziom 9  
    A jak obniżyć sygnał mam siłe sygnału na 100% a jakość 95% i od czasu do czasu zatnie się. A powinno być odwrotnie. Może wie ktoś co na to poradzić??????

Regulamin pkt 3.1.19. [SP5ANJ]