Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schneider chassis TV17.1. Obraz jest czarno-biały. Telegazeta jest kolorowa.

13 Sty 2005 11:05 2445 8
  • Poziom 12  
    Witam. Mam następujący problem z tym telewizorem:
    Trafił do mnie już po kimś kto powyjmował kilka układów - TDA8177F, TDA7495, DDP3310B i kwarce w feature box. Po uzupełnieniu tych części i wymianie jeszcze jednej przepalonej cewki telewizor wystartował, ale obraz jest czarno - biały. Telegazeta jest natomiast w pełni kolorowa. Pamięć EEPROM była wstawiana czysta i po zainicjowaniu telewizor wystartował ale dalej to samo. Napięcia są prawidłowe. Aha - w menu serwisowym obraz kontroly też jest kolorowy. Czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem i mógłby coś poradzić? Za wszelką pomoc dziękuję
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 21  
    txt i obraz kontrolny to RGB a koloru szukaj w dekoderze sprawdz czy generator pal dziala moze byc rozstrojony w trybie serwisowym regulacja VCO.
  • Poziom 12  
    Niestety w menu serwisowym nie da się ustawić częstotliwości VCO (ustawiana jest automatycznie). Możliwe że kwarc który wstawiałem 20,25MHz jest walnięty . Spróbuję podmienić, jeśli nie to chyba tylko VPS3230 :( PS W tryb serwisowy można wejść naciskając kolejno Mute, czerwony, TV na pilocie RC5 (sprawdziłem).
  • Poziom 31  
    Witaj,sprawdż czy czasami nie masz przestawiony na secam .Pozdr
  • Poziom 12  
    Na 100% jest ustawiony na PAL - przy przełączaniu pomiędzy PAL i SECAM widać lekką różnicę w treści obrazu i to wszystko. pozdr
  • Poziom 31  
    Witaj ,nie podałeś czy kolor jest w secamie ?
  • Poziom 12  
    W SECAM-ie też nie ma koloru
  • Poziom 31  
    Witaj, oglądnij dokładnie może ćoś jeszcze brakuje,kwarc ma być 20,25Mhz Z9001, sprawdz czy są oscylacje na nim ,Z9002 to 27Mhz .
  • Poziom 12  
    Witam. Faktycznie problemem był kwarc 20,25MHz (tyle na nim pisało) - po wymianie na oryginalny z drugiej płytki telewizor działa. Ale niestety pojawił się inny problem - bardzo duże zmiany wymiarów obrazu w poziomie w zależności od treści obrazu. Winna jest płytka feature-box, bo po włożeniu innej już tego nie ma. odpowiedzialny jest za to DDP3310B (ten akurat wstawiałem nowy), sprawdzenie i wymiana elementów przy nim nie dała efektów - chyba będę musiał wymienić drugi. pozdr i dziękuję za pomoc