Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens DT5-D1844 / W26361-W85-X-03

05 Cze 2012 20:58 4064 4
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam problem z komputerem Fujitsu Siemens DT5-D1844. Problem na początku objawiał się częstymi restartami komputera. Jako, że komputer służy jako dodatkowy sprzęt i jest używany głównie przez brata do przeglądania internetu to dowiedziałem się o tym jak komputer przestał się w ogóle włączać.

Teraz wygląda to tak: podpinam zasilanie do komputera, wentylatory zaczynają pracować i po upływie około 0,5-1 sekundy na ułamek sekundy wszystko się wyłącza następnie włącza od nowa i tak w kółko (coś jak przerwy w dopływie prądu). Rozebrałem wszystko w drobny mak i przetestowałem na samej płycie głównej (zostawiłem tylko procesor). Sytuacja się powtarza, wiatrak w zasilaczu zwalnia i przyspiesza tak jak robiła to reszta wentylatorów. Na innym zasilaczu wszystko wygląda identycznie.

Przełącznik do włączania komputera umieszczony na płycie głównej "pstryka" i wygląda normalnie ;) Za to moją uwagę przyciągnęły 2 kondensatory umieszczone niedaleko gniazda ATX24 (widoczne na zdjęciu poniżej). Elektronikiem nie jestem ale zakładam, że są do wymiany?

Jest na nich napisane Ost 6,3 V 2200 µF, a po drugiej stronie RLX 105°C O513.Dostanę takie bez problemu w najbliższym sklepie elektronicznym?

Model płyty: W26361-W85-X-03 / W26361-W85-Z2-03-36

Dodatkowo mam jeszcze pytanie o co chodzi ze złączem CTRL (niedaleko ATX24, po lewej stronie)? Była w nie wpięta wtyczka wychodząca z zasilacza (Lite-on PS-5161-6F).

Z góry wszystkim dziękuję za pomoc.
  • Poziom 17  
    Nie powinno być problem z dostaniem w sklepie elektronicznym takiego kondensatora.
    Tak są do wymiany ;-)
  • Admin grupy komputery
    Patryk800 napisał:
    Dodatkowo mam jeszcze pytanie o co chodzi ze złączem CTRL (niedaleko ATX24, po lewej stronie)? Była w nie wpięta wtyczka wychodząca z zasilacza (Lite-on PS-5161-6F).
    I prawidłowo - jest to dodatkowe złącze zasilające płytę gł.
  • Poziom 9  
    Mam jakąś najtańszą lutownice Power Up 79385, 100 W, 400°C. Nada się czy musi być coś słabszego/mocniejszego?

Coś takiego.

Proszę o szybką odpowiedz, może mi się jeszcze uda w razie czego kupić odpowiednią.
  • Poziom 17  
    Powinna starczyć do takiej naprawy :)