Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson Stylus Photo 1270 - mrugają diody - brak reakcji

13 Sty 2005 11:11 1596 4
  • Poziom 15  
    jak w temacie , dosłownie po załączeniu zasilania brak jest reakcji drukarki - jakikolwiek ruch i po niecałej sekundzie mrugają diody na panelu wszystkie jednakowo.

Próbowałem już temat z programem do głowic ale nawet nie wykrywa mi drukarki, system oczywiście też nie widzi drukarki.

Nie mam schematu ale napięcia są z zasilacza i tylko mogę przypuszczać że prawidłowe.

Być może rozsypał się wsad epromu drukarki , flash ? lub też coś innego .

Proszę o sugestie.
  • Poziom 11  
    WITAM -WYGLĄDA NA TO ŻE DRUKARA DOMAGA SIĘ "MAITENANCE"
    WG INSTRUKCJI MUSISZ WCISNĄĆ "LOAD/EJECT I CLINIG "JEDNOCZEŚNIE I TRZYMAĆ OK 10 SEK POWINNO POMÓC -DOBRZE BY BYŁO WYMIENIĆ FILCE POCHŁANIACZE. INNYM WYJŚCIEM JEST PROGRAMIK RESETUJĄCY"sscserve.exe"KTÓRY PRAWIE ZAWSZE POMAGA NA TAKIE DOLEGLIWOŚCI
  • Poziom 15  
    no niestety nic nie pomogło , zaznaczam iż drukarka po włączeniu zasilania nie reaguje tzn nie ma najmniejszego ruchu silnikami tylko mrugają diody
    program RESETUJĄCY "sscserve.exe" - próbowałem już wcześniej i nie pomogło dlatego że nie ma komunikacji z drukarką
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Ja robie tak : wyłączoną drukarkę włącz trzymając jednocześnie przyciski POWER,ten od czyszczenia głowicy i ten od papieru . trzymasz tak wszystkie z 10 sek . Następnie puszczasz powinna mrugać jedna czerwona dioda w tym czasie jak puściłeś naciśnij ten od czyszczenia głowicy (te trzy kropelki atramentu) i trzymaj tak długa aż zabłysną wszystkie. Wtedy drukarka powinna ruszyć i zacząć czyścić głowice a następnie przejść w stan gotowości. To działa na 100% bynajmniej w tych wszystkich epsonach jakie robiłem . A było ich troche.
  • Poziom 15  
    Tak jak mówiłeś działa na 100 %
    dzięki za zainteresowanie i pomoc