Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skuter. Wymagania: szybki i cichy. 50cm. Jaki?

marek-zarzycki 05 Cze 2012 21:28 4817 8
  • #1 05 Cze 2012 21:28
    marek-zarzycki
    Poziom 27  

Witam,

Poszukuję skuterka. Najlepiej używany bo niska cena jest istotna. Wymagania mam następujące:
    - cichy,
    - szybki
    - 50 cm
    - niewielki

Wiem, że takowe istnieją, ponieważ nieraz zdarza mi się zauważyć taki skuterek na drodze. Niestety jest to rzadkość, ponieważ zdecydowana większość szybkich skuterków jakie jeżdżą po mieście, są tzw. "pierdziawkami".

Nie mam wymagań co do typu silnika- może być dwu lub czterosuwowy. Wygląd również jest sprawą drugorzędną, chociaż jak określiłem w wymaganiach powyżej, wolałbym coś niedużego. Chińskie skutery jakie można znaleźć w wielu sklepach są przeważnie obudowane takimi rozlazłymi plastikami.

Czy forumowicze mogliby polecić jakieś modele?

P.S.
    Dla ułatwienia dodam, że te skuterki które miałem okazję nieraz spotkać a spełniały powyższe wymagania, posiadały charakterystyczną cechę w wyglądzie, tj. tylne kółko było zabudowane na wzór włoskich skuterków z lat 60-tych.

0 8
  • #2 05 Cze 2012 21:36
    baraka
    Poziom 17  

Witam
    Jeśli chcesz kupić i pojeździć trochę "dłużej" to tylko "firmowe" , żadnych chińczyków.

0
  • #3 05 Cze 2012 22:29
    marek-zarzycki
    Poziom 27  

baraka napisał:
    Jeśli chcesz kupić i pojeździć trochę "dłużej" to tylko "firmowe" , żadnych chińczyków.

Domyślam się, dlatego również z tego względu szukam czegoś używanego, ponieważ za cenę nowego "chińczyka" pewno da się kupić markowy używany skuter, który prawdopodobnie posłuży dłużej niż chińszczyzna.

0
  • #4 06 Cze 2012 08:56
    kamil907
    Poziom 28  

Aprilia SR 50. Jeśli mało ważysz i schowasz się za kierownicą to wycągnie 95 licznikowe czyli jakieś rzeczywiste 75km/h. Silnik jest chłodzony cieczną. Ogólnie jest to dobra baza do ewentualnych modyfikacji bo części jest sporo.

0
  • #5 24 Cze 2012 23:49
    kaka65
    Poziom 9  

Najlepiej to nie kupuj żadnego chińczyka bo się szybko popsuje.

0
  • #6 25 Cze 2012 00:06
    piachu1994
    Poziom 18  

Polecam skutery Piaggio. Moj wujek taki ma, i odziwo 90 nim lecialem :D Jezeli skuter to wloski!!! ;)

0
  • #7 25 Cze 2012 14:31
    marek-zarzycki
    Poziom 27  

Słyszałem o Piaggio, tylko są niestety drogie.

0
  • #9 30 Cze 2012 10:57
    marek-zarzycki
    Poziom 27  

ok, dzięki za odpowiedzi.

0