Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomysł na: "rosyjską ruletkę".

05 Cze 2012 21:58 931 4
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich zainteresowanych tematem. Otóż wpadłem na pomysł zbudowania czegoś na kształ rosyjskiej ruletki. Ale nie chodzi tu o to by strzelać sobie w głowę ;) Chciałem zbudować jakiś układ, który po naciśnięciu przycisku będzie losował, czy "strzelić" czy nie. Wtedy, gdyby strzelił to tak na uwadze mam porażenie prądem skazańca (takie cuś jak w tych zabawkach rażących prądem). Tylko nie mam pomysłu jak zrobić układ losujący. Nie mam zamiaru wykorzystywać mikrokontrolerów, bo nie umiem jeszcze oprogramować i nie posiadam programatora. Jakieś pomysły?
  • Poziom 43  
    Wykorzystaj któryś ze schematów "elektronicznej kostki do gry" Jest kilka rozwiązań.
  • Poziom 9  
    Ciekawy pomysł z tą kostką, na pewno zastosuję. Dziękuję za podsunięcie pomysłu. A czy jakieś pomysły na przycisk taki, aby ofiara "dostała"? jakaś blaszka, a pod nią dopiero włącznik?
  • Poziom 43  
    Patryk23091998 napisał:
    Ciekawy pomysł z tą kostką, na pewno zastosuję. Dziękuję za podsunięcie pomysłu. A czy jakieś pomysły na przycisk taki, aby ofiara "dostała"? jakaś blaszka, a pod nią dopiero włącznik?

Może być blaszka a dokładnie metalowy spust odizolowany od reszty metalowego.korpusu. Można to zresztą wykonać tradycyjnie bez udziału elektroniki ( poza generatorem WN) wystarczy model rewolweru z obrotowym bębenkiem zwierającym styki w wybranym położeniu.