Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pomysł na: "rosyjską ruletkę".

Patryk23091998 05 Jun 2012 21:58 1003 4
    Patryk23091998
    Level 9  
    Witam wszystkich zainteresowanych tematem. Otóż wpadłem na pomysł zbudowania czegoś na kształ rosyjskiej ruletki. Ale nie chodzi tu o to by strzelać sobie w głowę ;) Chciałem zbudować jakiś układ, który po naciśnięciu przycisku będzie losował, czy "strzelić" czy nie. Wtedy, gdyby strzelił to tak na uwadze mam porażenie prądem skazańca (takie cuś jak w tych zabawkach rażących prądem). Tylko nie mam pomysłu jak zrobić układ losujący. Nie mam zamiaru wykorzystywać mikrokontrolerów, bo nie umiem jeszcze oprogramować i nie posiadam programatora. Jakieś pomysły?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    vodiczka
    Level 43  
    Wykorzystaj któryś ze schematów "elektronicznej kostki do gry" Jest kilka rozwiązań.
    kortyleski
    Level 43  
    Tylko zamiast dekodera bcd/kostka daj bcd/1z10. Najwyżej ograniczysz...
    Patryk23091998
    Level 9  
    Ciekawy pomysł z tą kostką, na pewno zastosuję. Dziękuję za podsunięcie pomysłu. A czy jakieś pomysły na przycisk taki, aby ofiara "dostała"? jakaś blaszka, a pod nią dopiero włącznik?
    vodiczka
    Level 43  
    Patryk23091998 wrote:
    Ciekawy pomysł z tą kostką, na pewno zastosuję. Dziękuję za podsunięcie pomysłu. A czy jakieś pomysły na przycisk taki, aby ofiara "dostała"? jakaś blaszka, a pod nią dopiero włącznik?

Może być blaszka a dokładnie metalowy spust odizolowany od reszty metalowego.korpusu. Można to zresztą wykonać tradycyjnie bez udziału elektroniki ( poza generatorem WN) wystarczy model rewolweru z obrotowym bębenkiem zwierającym styki w wybranym położeniu.