Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofon bezprzewodowy do nagrań video - jak zrobić?

v3gas 05 Cze 2012 22:44 1407 1
  • #1 05 Cze 2012 22:44
    v3gas
    Poziom 2  

Witam

Nie wiem czy to właściwy dział, ale spróbuję. Zajmuje się kręceniem video przy użyciu DSLR o ile produkcja i postprodukcja nie stanowi kłopotu jest jedna rzecz która znacznie ułatwiłaby mi życie. Chodzi o mikrofon który można podłączyć do nadajnika. Mikrofon kierunkowy nie zawsze się sprawdza, a mikroporty z mikrofonem dedykowane do DSLR to zwykle koszt powyżej 2000pln.
    Posiadam dobry mikrofon reporterski przypinany do klapy, jedyny problem, jest on a na kablu. Nie zawsz jest to najwygodniejsze. Dlatego pojawia się pytanie, czy istniej sprzęt (co możecie polecić) do którego mogę podpiąc mikrofon (mini jack) który będzie następnie przesyłał dźwięk do odbiornika (musi mieć również wyjście typu mini jack) który bezpośrednio będę mógł podpiąć do lustrzanki?

Isnieje możliwość dogrywania dźwięku oddzielnie, ale to dodatkowy kłopot.

Reasumując, lustrzanka ma wejście mikrofonowe mini jack, mikrofon również posiada tego typu styk, teraz chodzi o urządzenie które umożliwi połączenie obu urządzeń bezprzewodowo (sam przesył danych nadajnik <-> odbiornik bez nagrywania). Zasięg nie musi być bardzo duży 6-10m.

Macie jakieś pomysły?

0 1