Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka BOSCH SRI46A02 nie pobiera wody

dyspozytor 05 Cze 2012 23:54 10031 8
  • #1 05 Cze 2012 23:54
    dyspozytor
    Poziom 13  

Witam.
    Moja zmywarka Bosch SRI46A02 nie pobiera wody. Filtr czysty, woda dochodzi do elektrozaworu przy zaworze wodociągowym (urządzenia AQUASTOP). Po rozpoczęciu jakiegokolwiek programu - następuje wypompowywanie wody i zmywarka zatrzymuje się. Po nalaniu do niej wody, zmywarka normalnie podejmuje pracę. Aż do momentu zmiany wody. Po wypompowaniu brudnej wody, program zatrzymuje się. Po nalaniu ręcznie wody, znów pracuje. I tak w koło, aż do skończenia całego cyklu. Co może byc przyczyną? Zmywarka przestała nabierać wody od dnia, kiedy poprzednią całą noc miała włączony program zmywania, ale niestety, brak było w sieci wody.
    Niestety nie posiadam instrukcji. Nie znam jej typu. Na drzwiczkach zmywarki nie znajduję żadnej tabliczki informacyjnej. Typ Bosch SRI46A02 wywnioskowałem z fotografii i obrazów znajdujących się w sieci i dopasowaniu do mojej zmywarki. Moja zmywarka na drzwiach ma napis BOSCH SILENCE. Noszę się z zamiarem jej naprawy. Przede wszystkim na pewno (co wyczytałem) trzeba wyczyścić elementy płaszcza i hydrostatu. Co jeszcze mogę zrobić przy niej? Może Ktoś ma jakieś fotki rozkręconej częściowo zmywarki z zaznaczonymi elementami (hydrostat, płaszcza i itd.).
    Pozdrawiam czytających FORUM.

1 8
  • #2 06 Cze 2012 12:05
    mj_sup
    Poziom 16  

Witm
    na początek sprawdz elektrozawór a jesli jest dobry to triaka na module który jest odpowiedzialny za otwieranie i zamykanie elektrozaworu
    Pozdrawiam

0
  • #3 06 Cze 2012 21:05
    dyspozytor
    Poziom 13  

Czy elektrozawór, o którym myślę, to ten przy zaworze wodociągowym? Czy jest jeszcze inny?
    Pozdrawiam.

0
  • #4 08 Cze 2012 22:57
    mj_sup
    Poziom 16  

Witam
    tak to jest ten elektrozawór

0
  • #5 09 Cze 2012 15:31
    dyspozytor
    Poziom 13  

Dzięki za odpowiedź. Niestety przebywam teraz poza domem i nie mam jak sprawdzić. Będąc w domu rozmontowałem obudowę tegoż zaworu i wyczyściłem siatki filtra. Po za tym nie zauważyłem nic szczególnego. Żadnej oznaki jakiegokolwiek przegrzania, przepalenia. Wszystko zalane żywicą. Czyli tu nigdzie nie sprawdzę, czy elektrozawór jest zasilany. Czy można odsłuchowo uzyskać jakąś informację czy elektrozawór zaskakuje? Czy jest możliwe, aby elektrozawór włączał się bezgłośnie? Czy dobrze myślę, że trzeba sprawdzić zasilanie zaworu od drugiego końca węża przy zmywarce?
    Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #6 09 Cze 2012 16:33
    movzx
    Poziom 39  

dyspozytor napisał:
    Czyli tu nigdzie nie sprawdzę, czy elektrozawór jest zasilany.
    Więc sam go zasil bezpośrednio z sieci i zobacz czy poleci woda - proste :)

dyspozytor napisał:
    Czy można odsłuchowo uzyskać jakąś informację czy elektrozawór zaskakuje?
    Raczej nie odróżnisz braku zasilania z modułu od przepalonej cewki czy przerwanego przewodu.

1
  • #7 09 Cze 2012 18:03
    dyspozytor
    Poziom 13  

Dziękuję za taką wyczerpującą i zrozumiałą odpowiedź. Po przyjeździe do domu - spróbuję.
    Pozdrawiam.

0
  • #8 02 Lip 2012 21:51
    dyspozytor
    Poziom 13  

Witam ponownie.
    Po przyjeździe do domu zabrałem się do uruchamiania mojej zmywarki. Najpierw chciałbym wyjaśnić jedną rzecz. Mianowicie: nie znam dokładnego typu mojej zmywarki. Na przodzie jest napis: BOSCH Silence. Poza tym, nigdzie nie znalazłem żadnego określenia typu. Różne źródła wyjaśniają, gdzie szukać. Niestety, nigdzie nie znalazłem. Instrukcja gdzieś zaginęła. I tylko drogą dedukcji doszedłem, że to musi być typ SRI46A02.
    Próbowałem sprawdzić działanie elektrozaworu, jak radził "movzx". Zmywarkę wyłączyłem z prądu, a dołączyłem zasilanie bezpośrednio do elektrozaworu. Były słyszalne delikatne stuki w elektrozaworze. Natomiast woda w tym momencie nie dolatywała do zmywarki. Mam wrażenie, iż w zmywarce blokuje jeszcze jakiś inny element nie dopuszczając wody.

Zwróciłem uwagę na silne zabrudzenia w lewej górnej części płaszcza wodnego. Ale nie ma możliwości wymycia tego. Czy to ma jakiś wpływ na brak dostarczania wody?
    Czy jest jakaś rada na wyczyszczenie tejże części płaszcza? Jaka jeszcze może być przyczyna na brak pobierania wody przez zmywarkę?

Znalazłem gdzieś radę, aby wlewać "kreta". Ale gdzie go wlać? Czy bezpośrednio do komory myjącej, do filtrów?

Na drugim zdjęciu widoczne są jakby 4 tłoczki. Wydaje mi się, że powinny one być ruchome, czyli powinny się unosić w zależności od jakiejś zmiany poziomu lub ciśnienia? Jednakże żadnych takich ruchów nie zauważyłem.

Zmywarka BOSCH SRI46A02 nie pobiera wody Zmywarka BOSCH SRI46A02 nie pobiera wody Zmywarka BOSCH SRI46A02 nie pobiera wody Zmywarka BOSCH SRI46A02 nie pobiera wody Zmywarka BOSCH SRI46A02 nie pobiera wody Zmywarka BOSCH SRI46A02 nie pobiera wody

1
  • #9 15 Lis 2012 23:01
    dyspozytor
    Poziom 13  

Skończyło się na tym, iż przyszedł fachowiec, stwierdził, iż programator nie podaje impulsu do elektrozaworu. Zabrał programator na warsztat, po trzech dniach oznajmił, iż nie jest to do naprawy. Musiałby być wymieniony cały programator, który kosztuje pewnie połowę ceny nowej zmywarki. Kupiliśmy w takim układzie nową zmywarkę i mam nadzieję, ze popracuje znów 10 lat. Dziękuję wszystkim Kolegom za udział w dyskusji.

0