Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bardzo Was proszę! 40-42 cale 3D

saintfloop 06 Cze 2012 00:38 1244 2
  • #1 06 Cze 2012 00:38
    saintfloop
    Poziom 7  

Witam serdecznie. Prosiłbym bardzo o poradę jaki telewizor kupić, gdyż jestem na skraju załamania nerwowego. Chciałem przygotować pokój przed euro na strefę kibica. Generalnie cały remont pod telewizor który zawieszę na ścianie. Na szybko udałem się do pewnego sklepu i po 30 minutowym obchodzie i konsultacji ze sprzedawcą wybór padł na LG 42LW620s który niby stał na magazynie, ale nie zaksięgowany jeszcze, więc miałem się zgłosić następnego dnia (czyt.dzisiaj) Zacząłem malować ściany, rozstawiać meble, bo się strasznie napaliłem na ów model. Dziś się zgłaszam po TV i się okazuję, że pomyliło mu się, to nie był ten LG... i zostałem w kropce. Euro w piątek, czwartek święto a ja bez TV. W całej Warszawie nie ma go w ów sieci, tylko ekspozycja (zależy mi na ratach 0%) więc bardzo bym prosił o pomoc. Po przydługim wstępie (musiałem dać upust mojej desperacji i depresji która mnie dopadła w zaistniałej sytuacji) dodam jeszcze tylko, że fajnie jakby "padło" porównanie i odnoszenie się do wspomnianego modelu LG o którym bardzo dużo czytałem. Miałbym jakieś odniesienie.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? [b]3m/4m =12m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? nie ma reguły, ale głównie 1/2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? telewizor będzie wisiał obok szafki która będzie go przysłaniała (od ściany 50 cm) do tego wiecznie zasłonięte rolety
    7. Jaki masz obecnie telewizor? szkoda gadać... crt sprzed kilkunastu lat
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 3d full HD 400 hz nagrywanie na dysk zewnętrzny, wejście słuchawkowe i w miarę cienką linię + małą ramkę
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? analogowy i cyfrowy -w sensie dekoder multimedia i analogowa antena (kablówka) [o to chodzi prawda?]
    10 .Jakie urządzenia - playstation 3 i w przyszłości niedalekiej zamierzam dokupić głośniki kina domowego, pamięć zewnętrzna- dyski twarde pendrivy czyta pleyak itp.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? baaardzo długo. Jak na wystawie sklepowej, niekiedy nawet i nocami
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie mam preferencji i nawet nie wiedziałem, że są jej rodzaje. Na logikę matową, ale jeśli miałaby odbijać jak kineskop to również bym nie płakał... ufam Ci
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? cały rok piłka nożna w HD
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? niekoniecznie na telewizorze. fajnie jakby łączył się z youtube i ściągał aktualizację. Tyle by mi wystarczyło.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 75%gry 25% oglądanie meczy (podczas trwania euro proporcje odwrotne)
    16. Preferencje co do marki? SHARP/LG- ale to głównie bo ktoś powiedział, bo gdzieś słyszał. Tutaj jestem elastyczny. (Niestety Nokia nie robi telewizorów...)
    17. Preferencje co do wielkości? 40-42. Większego chyba w cenie nie znajdę z preferencjami wyżej.
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? przesadnie długi okres oczekiwania zmiany kanałów, głośne chodzenie nawet na czuwaniu (poprzednik kineskopowy dosłownie skwierczał po wyłączeniu)
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Nie ma reguły
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3500zł MAX
    21. Czy telewizor ma mieć 3D. Konieczność! telewizor będzie wisiał, ja w odległości 3metrów więc kąt pionowy nie powinien być duży biorąc pod uwagę odległość. Ale jednak jakiś zawsze. Około 75 cm nad poziomem wzroku. Jeśli to dyskwalifikuję niektóre modele posiadające super 3d to mogę darować sobie wieszanie go wyżej i rozstawić meble tak, że znajdzie się na wysokości wzroku, lecz odległość będzie wynosiła 2,5 od niego [/b]

• #3 06 Cze 2012 16:02
    saintfloop
    Poziom 7  

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Dopiero co wróciłem do domu z Philiphsem 46 5507. Jeszcze go nie otworzyłem, bo zaraz wychodzę po okulary i kabel na miasto. Szkoda, że nie ma w zestawie, ale cóż. Jestem zbyt podjarany żeby cokolwiek napisać co zadecydowało, dlaczego ten a nie inny model itp. Uczucie porównywalne do pierwszej miłości. Z tego bełkotu najważniejsze- dziękuję jeszcze raz za propozycje które dały mi do myślenia i pozwoliły zadecydować! Ja pierdziuuu mam 46 cali :D :D :D

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME