Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CANON IR 1018 komunikat o kończącym się tonerze mimo iż jest nowy.

Krisso 06 Cze 2012 09:01 1470 3
  • #1 06 Cze 2012 09:01
    Krisso
    Poziom 11  

Witam

Problem mój polega na tym iż kopiarka Canon IR 1018 wyświetla komunikat kończy się toner a toner dopiero co jest założony.Dodam jeszcze, że kopiarka bardzo jasno drukuje i kseruje.Poniżej podaję czynności jakie już wykonałem:
    1.Wyczyszczona wywoływaczka(rozkręcony tył i wyczyszczone wszystkie zębatki napędu wywoływaczki.
    2.Wyczyszczony wałek magnetyczny
    3.Wyczyszczony moduł lasera.

Wcześniej założony był nieoryginalny toner więc myślałem, że to jest powodem ale po wyczyszczeniu wywoływaczki i zasypaniu oryginalnym dalej to samo.
    Wszystkie możliwe styki jakie są w kopiarce wyczyszczone.
    Bardzo proszę o radę, czy tu już tylko zostaje wymiana całej wywoływaczki, lub elektroniki której koszt jest spory....
    Dziękuję pozdrawiam.

0 3
  • #2 06 Cze 2012 13:40
    Artful
    Poziom 13  

Trzeba rozebrać całą wywoływaczkę, wysypać toner odkurzyć całą a najdokładniej wyczyścić pręt nieruchomy przy wałku magnetycznym( on odpowiada za informację o tonerze). Najprawdopodobniej jest na nim zbrylony toner zamiennik. Zasypać oryginałem i po sprawie.

0
  • #3 11 Cze 2012 15:17
    Tankman
    Poziom 15  

Miałem 3 czy 4 takie przypadki. Za każdym razem kończyło się wymianą DC controllera. Maszyny miały niecałe 50 tys wydruków na oryginalnym tonerze.

0
  • #4 18 Lip 2012 09:42
    Krisso
    Poziom 11  

Witam

Problem rozwiązany winna była sprężynka przekazująca napięcie na wałek magnetyczny.Dorobiłem nową i maszyna śmiga jak nówka.
    Pozdrawiam

0