Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mostek prostowniczy w Philips Fa760 - jak sprawdzić.

Str125 06 Cze 2012 09:41 1629 4
  • #1 06 Cze 2012 09:41
    Str125
    Poziom 2  

Witam mam taki problem, po włączeniu wzmacniacza od razu pali bezpiecznik. Podejrzewam że to mostek prostowniczy ale mam problem z jego zmierzeniem, miernikiem uniwersalnym sprawdzam najpierw między + a ~ i między - a ~
    No i Mam taki problem że zaczyna od jakiś 10 i sobie tak wartość rośnie i rośnie ponad 1500 i dalej rośnie.
    Jak to sprawdzić?

0 4
  • #2 06 Cze 2012 10:54
    mobik2
    Poziom 11  

Przyczyna - zwarcie w układzie zasilania
    Opisz więcej szczegółów - co to za urządzenie?
    Wklej foto płytki

Dodano po 33 [minuty]:

W mostku sprawdzamy kolejne diody przy pomocy multimetru (tryb pomiar diody). Prawidłowy spadek na każdej diodzie to od 500 do ok. 650 mV w kierunku przewodzenia, w zaporowym - nieskończoność. Do pomiaru wylutuj elektrolit/y za prostownikiem - mogą być zwarte. Ale najczęściej zwierają tranzystory końcówki mocy

-1
  • #3 06 Cze 2012 11:57
    kaka0204
    Poziom 28  

Str125 napisał:
    Witam mam taki problem, po włączeniu wzmacniacza od razu pali bezpiecznik. Podejrzewam że to mostek prostowniczy ale mam problem z jego zmierzeniem, miernikiem uniwersalnym sprawdzam najpierw między + a ~ i między - a ~

Mierzysz napięcie czy przewodzenie?

0
  • #4 06 Cze 2012 12:39
    Str125
    Poziom 2  

Jest to wzmacniacz Philips FA 760

Dodawanie obrazków: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html [Mirek Z.]

Mierzyłem tylko mostek prostowniczy przy pomocy miernika uniwersalnego a ustawiałem go na pomiar diod.

Nie mierzyłem nigdzie tam napięć bo od razu bezpiecznik strzela.

0
  • #5 13 Cze 2012 22:21
    mobik2
    Poziom 11  

Czy był brudny obiektyw czy w tym wzmacniaczu jest tyle kurzu?! :?: Oczyść to pędzelkiem i dmuchawą
    Uwaga! pomiary robimy przy rozładowanych kondensatorach i odłączonych głośnikach
    1. Odłącz złączkę przewodów uzwojenia wtórnego trafo od płytki. Sprawdź czy nadal jest zwarcie. Jeśli tak, to zwarte jest uzwojenie pierwotne trafo.
    2.W mostku sprawdzamy kolejne diody przy pomocy multimetru W mostku sprawdzamy kolejne diody przy pomocy multimetru (tryb pomiar diody). Prawidłowy spadek na każdej diodzie to od 500 do ok. 650 mV w kierunku przewodzenia, w zaporowym - nieskończoność -w praktyce spadek rośnie do ok 2V w wyniku ładowania pojemności - jeśli masz mniejsze spadki w mV to zwarty jest mostek - wylutuj i potwierdź na stole.
    3. mierzysz tranzystory mocy(przykręcone do radiatora przy pomocy multimetru (tryb pomiar diody) jeśli pomiędzy którymikolwiek nóżkami jest poniżej 500mV to tranzystor jest zwarty - wylutuj uszkodzony i sprawdź inne
    4. sprawdź czy zwarcie ustąpiło :?:

0