Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kto zna wzory na - synchro Libra...

alsz82 29 Nov 2004 11:28 2192 12
IGE-XAO
    alsz82
    Level 10  
    Witam mam problem, potrzebuje schematów odbiornika TV Libra (zalezy mi na odchylaniu poziomym i pionowym jak i rowniez jakie maja byc czasy na poszczegolnych sygnałach , wiem ze jeden okres sygnału wynosi 64us, ale nie wiem pozostałych :(,odległosci pomiedzy poszczegolnymi sygnałami ) mam nadzieje ze mi pomozecie !!! :d pozdrawiam
  • IGE-XAO
    TELERADIOMECHANIKA

Level 28  
    Po piewsze to nie zakładaj tematu w dwóch działach bo ci moderator da ,, żółtą kartkę''.
    Napisz czy to jest Libra 201 czy 203 i co się tam dzieje konkretnie z obrazem? Ja schemat posiadam to ci podpowiem co do podzespołów.Nie mam skanera więc nie prześlę.
    000andrzej
    Level 37  
    Zerknij na dowolny schemat "lampowców". Odchylanie pionowe na PCL805 (PCL85), poziome na PL500 (504). Schematy tych części są podobne, zasada działania taka sama. Jak Ci nikt nie podeśle daj znać, poszukam, zeskanuję. Tylko podaj typ. Może też w książce znajdę opis danego podzespołu. Popatrz tu: http://schematy.elektroda.net/index.php?d_start=0 Tu powinna być jakaś "Libra"
  • IGE-XAO
    alsz82
    Level 10  
    najbardziej mi zalezy na odstepach czasowych jakie wystepuja pomiedzy sygnałami<schemat juz mam ale bez lamp na tranzystorach, jest juz wklepany w do programu Pspice i tam przeprowadzam symulacje, i tam mi sa potrzebne odstepy pomiedzy poszczegolnymi sygnałami<wartosci>> mam nadzieje ze wiecie i mi pomozecie jeszcze raz dzieki za odp.:D
    A_k
    Level 15  
    Nie było Libry na tranzystorach w końcówkach odchylania.
    000andrzej
    Level 37  
    Mam schemat TV Vela (blok ZRL-203) z oscylogramami V i H w poszczególnych punktach. Nie wiem, czy o to chodzi. W załączeniu scan. Jak rozumiem niekoniecznie musi być Libra?

Znalazłem też Libra201 blok V, Libra 203-V i Libra blok H. Są tam oscylogramy. Skany z ksiażki "Naprawa odbiorników telewizyjnych" Witkowskiego
    alsz82
    Level 10  
    Własnie chodzi mi o te oscylogramy jeszcze raz dzieki. mam prosbe czy mogłbys mi wyslac je na poczte alsz82(malpa)interia.pl poniewaz pisze ze nie mam jakis punktów (jestem dopiero poczatkujacym uzytkownikiem :D) z gory dzieki narazie czesc
    000andrzej
    Level 37  
    masz 3 pkt, powinno na to ciagniecie wstarczyć
    alsz82
    Level 10  
    Od czego zalezy opuznienie sygnału na wyjsciu w telewizorze przy zadanym sygnale na wejsciu ??.Opuznienie to wynois 2 razy okres sygnału wejsciowego!!!z gory dzieki i narazie czesc :d
    Czesc mam prosbe 000andrzej mygłbys mi podaj swoje gg o ile jest to mozliwe, bo widze ze na rzeczy sie znasz. pozdrawaim czesc
    Paweł Es.
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Może byś jakiś schemat rzucił, bo moze nie wszyscy akurat jedzą pasztetową na schemacie telewizora Libra ?
    alsz82
    Level 10  
    czesc oto ten schemat :mam nadzieje ze pomozecie,chodzi z jakich wzorów mam skorzystac(z zaleznosci)mam podane wartosci elementów ale chce je udowodnic matematyczne !!!jest tam układ rozniczkujacy i całkujacy :d serdeczne pozdrawaim czesc
    Paweł Es.
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Trochę mało szczegółowy ten schemat i coś mu chyba brakuje (połączeń).

Człon całkujący musi wydzielić impulsy 50Hz, wycinając impulsy odchylania poziomego (spróbuj policzyć fgraniczne filtru dolnoprzepustowego dla 7 lub 9 harmonicznej 50Hz - by zbocza, po filtrze, były w miarę ostre a różniczkujący 15625 Hz (czyli fgraniczne < 15625 ale dużo wyższe od 50Hz).
    alsz82
    Level 10  
    czesc a mogłbys mi podac literature o ile znasz zeby było to pokazane jak sie liczy poszczegolne elemnty z jakich zaleznosci. a tak na marginese jest to układ z Tv LIBRA z gory dzieki czesc