Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kontrolki wspomagania, poduszek, immobilizera wariują

quake1 06 Cze 2012 09:50 2574 7
  • #1 06 Cze 2012 09:50
    quake1
    Poziom 10  

Problem opisze krótko:
    Samochód Skoda Fabia 1.4 MPI 2002r. wersja komfort.
    Po przekręceniu kluczyka:
    -kontrolka wspomagania nie świeciła a teraz się świeci i gaśnie po 2 sek. czyli tak jak podaje instrukcja,
    -kontrolka poduszek świeciła się i gasła po 3 sek. (czyli prawidłowo) ale gdy pojawiła się ta od wspomagania to zgasła a na drugi dzień pojawiła się znowu i świeci już normalnie,
    -kontrolka immobilizera powinna się zaświecić na kilka sek. a nie pojawia się wcale. Dopiero wczoraj zapaliła się raz i z błędem bo zaczęła mrugać i potem już się nie pojawiła.
    Przed tymi objawami koleś co mi klimatyzacje nabijał podłączył pod komputer i powiedział że nie ma błędów i że kiedyś był błąd z immobiliserem.
    Samochód mam od lutego, a objawy są od soboty (2.06.2012). Może to wilgoć bo ostatnio padało i dodatkowo mam do zrobienia uszczelki w drzwiach bo przeciekają i trochę wilgoci jest w samochodzie ale przecież wcześniej też było deszczowo a takiego czegoś nie było.
    Co to może być:
    - bezpieczniki, jeśli tak to jakie bo od zegarów i konkretnych kontrolek nie ma (bezpiecznik od wspomagania dobry)?
    - jakieś przekaźniki?
    - kostka w stacyjce nie łączy dobrze,
    - kostka za zegarami ma jakieś luzy,
    - zimne luty (ale nie wiem gdzie i czy w ogóle)
    Może to nie jest poważny problem ale denerwuje. Dodatkowo jeżeli immobilizer znowu się pokaże i zacznie migać to końcu samochodu nie odpalę.
    Wiązkę w podłużnicy sprawdziłem, i nie wiem czy to ma coś wspólnego ale światło w bagażniku nie gaśnie tylko przygasa (z 12V spada do 8V) więc pewnie gdzieś do masy zwiera ale przewody w łączeniu wydają się być dobre.

0 7
  • #3 06 Cze 2012 14:17
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 06 Cze 2012 22:45
    quake1
    Poziom 10  

Co ma wspólnego pompa wspomagania z kontrolką immobilizera albo poduszek. Poza tym działa.
    A jeżeli chodzi o procesor w zegarach to o co chodzi, wymienić? nigdzie nie znalazłem że się wymienia.

2
  • #5 06 Cze 2012 23:01
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 06 Cze 2012 23:27
    hm2005
    Poziom 11  

Sprawdziłbym wiązkę elektryczną w komorze silnika poniżej serva , wada w fabiach , trzeba rozwinąć taśmę izolacyjną i sprawdzić czy nie ma wilgoci

0
  • #7 06 Cze 2012 23:29
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 06 Cze 2012 23:37
    hm2005
    Poziom 11  

dokładnie w miejscu gdzie wiązka zakręca na podłużnicy przy przegrodzie czołowej

0