Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radwag wpt 10.1 - jak skalibrować?

06 Cze 2012 10:30 3016 1
 • Poziom 16  
  Witam!

  Trafiła mi się na serwis waga Radwag wpt 10.1 - wyświetlacze LED, data produkcji 1995 rok. Waga nigdy nie była legalizowana, ma odchyłkę rzędu 200g.

  Na płycie elektroniki (przewlekana) nie ma żadnych zworek ani switchy - są 2 potencjometry wieloobrotowe. Czy spotkał się ktoś z tym modelem i wie jak to skalibrować?

  poniżej zdjęcia wagi:

  Radwag wpt 10.1 - jak skalibrować? Radwag wpt 10.1 - jak skalibrować? Radwag wpt 10.1 - jak skalibrować? Radwag wpt 10.1 - jak skalibrować?
 • Poziom 26  
  Tak w dawniejszych konstrukcjach nie było switchy serwisowych. Kalibracja bardzo prosta. Wystarczy tylko precyzyjny wkrętak i trochę cierpliwości. Jeden potencjometr to regulacja wzmocnienia, drugi dokładnie nie pamiętam albo regulacja precyzyjna wzmocnienia lub przesunięcie "zera". Włączasz wagę, tarujesz, stawiasz wzorzec, kręcisz potencjometrem, zdejmujesz wzorzec, zerujesz wskazania, stawiasz wzorzec, i znów potencjometr, zdejmujesz ..... aż do uzyskania poprawnych wskazań.Nie pamiętam który potencjometr ale to chyba uda Ci się sprawdzić. W przypadku gdyby drugi był od "zera" - waga w pewnym momencie nie chce się zerować, należy tym drugim potencjometrem ustawić właściwy zakres tak aby było możliwe wyzerowanie. Powodzenia.