Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Motorola MC2100 i cicha modulacja

chomiczekOKP 06 Jun 2012 13:17 4160 12
    chomiczekOKP
    Level 12  
    Mam pytanie odnośnie głośności modulacji w tym radyjku, a mianowicie jest bardzo cicha..
    Kupiłem nowy mikrofon MDRMN402B 0435, który wszyscy chwalą za jakość modulacji, próbowałem też z innym mikrofonem (SADELTA HM350) i ciągle jest cicho..

Niby w wookie'm znalazłem wzmocnienie mikrofonu i ustawiłem na max (bodajże +3 albo +6 dB) i może jest ciut lepiej ale nie wiele.

Czy można coś z tym zrobić?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Witam.

Przypomnę, że mikrofony w MOTOROLKACH mają wkładki pojemnościowe oraz wzmacniacz napięciowy na tranzystorze lub fecie - wewnątrz mikrofonu.

Przykładowy mikrofon ze wzmacniaczem :

Motorola MC2100 i cicha modulacja

Jak się nie mylę to Satelda ma wyjście tylko audio (bez napięcia zasilającego moduł wzm.) .

Pozdrawiam.
    radio-service
    Level 35  
    Można podciągnąć modulację w ustawieniach serwisowych .
    chomiczekOKP
    Level 12  
    @radio-service ale o których ustawieniach mówimy, bo de facto znalazłem chyba 2 dot. modulacji, nie licząc tego podbicia o +3dB lub +6dB, o których pisałem wcześniej.
    radio-service
    Level 35  
    chomiczekOKP wrote:
    @radio-service ale o których ustawieniach mówimy, bo de facto znalazłem chyba 2 dot. modulacji, nie licząc tego podbicia o +3dB lub +6dB, o których pisałem wcześniej.

Chodzi o ustawienia Modulation Balance oraz Modulation Limiter .
    chomiczekOKP
    Level 12  
    a jak powinny być ustawione? Czy najlepiej metodą prób i błędów?
    radio-service
    Level 35  
    chomiczekOKP wrote:
    a jak powinny być ustawione? Czy najlepiej metodą prób i błędów?

Musisz zobaczyć przy których ustawieniach będzie najlepiej . Ja osobiście nie ruszał bym opcji Modulation Balance a podciągnął trochę do góry Modulation Limiter .
    chomiczekOKP
    Level 12  
    a jeszcze jedno, czy zmiana Modulation Limiter jest bardzo czuła, tzn. czy zmiana o 1-2 kroki powoduje istotną zmianę głośności modulacji?
    radio-service
    Level 35  
    Zwiększ o 10 i sprawdź . Jeśli w dalszym ciągu będzie cicho zwiększ o kolejne 10 itd .
    SQ9MYX
    Level 23  
    Witam, przepraszam że odgrzewam temat ale mam również problem z modulacją w MT1200 radio jest z demobilu ze Straży Granicznej, ma wyjęty scrambler.
    tutaj znalazłem temat że należy zmostkować jakieś ścieżki by działało wszystko ok https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic156956-450.html
    tylko moje pytanie, które to dokładnie ścieżki?
  • Helpful post
    hanzi17
    Level 15  
    Witaj
    Załączam plik ze zdjęciem złącza scramblera w radiotelefonie MT2100. Żeby radio poprawnie pracowało należy zlutować:
    - z lewej strony złącza piny 4 z 7 (licząc od dołu),
    - z prawej strony złącza piny 3 z 5 (licząc od dołu).
    Trzeba ostrożnie lutować, by nie przegrzać styków za bardzo...
    Po tym zabiegu moje radio ożyło :)
    Powodzenia!!
    Pozdrawiam
    Grzegorz SQ9NOS
    SQ9MYX
    Level 23  
    hanzi17 jesteś wielki, działa wszystko jak trzeba :) myślę że w przypadku użytkownika chomiczekOKP trzeba zastosować też tą metodę i powinno zadziałać. Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    chomiczekOKP
    Level 12  
    dzięki serdeczne, Twoje rozwiązanie pomogło.