Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki laptop kupić do gry Sims 3

06 Cze 2012 15:08 10638 45
  • Poziom 11  
    Witam w najbliższym czasie zamierzam kupić laptop tylko żeby płynie chodziła gra the Sims 3 i do internetu. Mój budżet to 1500zł max. Chcę dodać to, że nie jestem przywiązany do koniecznie jakieś marki i że to nie musi być nowy laptop, ale używany z GWARANCJĄ i musi być ze Śląska, super by było gdyby był z x-kom.pl.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 36  
    Core 2 Duo z dobrym dyskiem 7200 i dobra grafiką bez problemu daje radę na miekko nie tylko w niskich detalach.
    I3, I5, I7 z taką samą grafiką a dyskiem 5200 nie umywa się do dobrego C2D z dyskiem 7200

Ten laptop wyżej to paść bo z dyskiem 5400 i w życiu bym go az za tyle nie kupił.
  • Poziom 11  
    yang32 możesz mi coś podsunąć z takim dyskiem mogą byc linki z allegro a jeszcze lepiej jak by było z x-kom.pl
    Dzieki za wasze odpowiedzi
  • Poziom 36  
    Nowych laptopów z Core 2 Duo i z takim dyskiem nie produkuje się, więc pozostalo by kupienie nie nowego.
    W nowych co są I3, I5, I7, takie dyski są montowane w laptopach od 3 tys w zwyż praktycznie. Więc kupujac takiego nowego laptopa (tańszego), trzeba go od razu otworzyć, sprzedać dysk, który w nim jest i kupić dysk 7200 ( lub SSD). To z nowu może powodować utratę gwarancji. I jak bys tak chcial zrobic to trzeba szukac takiego laptopa, gdzie po tej opreacji nie stracisz gwarancji.

Sam musisz podjąć decyzje na co się decydujesz.
  • Poziom 36  
    Nowego I3, I5, I7 z dobrą grafiką i dyskiem 7200 nie ma możliwości kupić za 1500.
    Chcąc kupić dobry laptop z dobra grafiką, by podmienić mu dysk na 7200, to trzeba mieć około 2 tys.

Ja jestem serwisem, więc chcąc zmieścić się w kwocie, kupiłbym kilkumiesięcznego laptopa z rozbitą matrycą, pokiereszowaną obudową, uszkodzoną sekcją zasilania, czy gniazdem na płycie za jakieś 700 -800 zł, naprawił go. To by mnie wyniosło od 200 do 400 zł co daje 1 - 1,2 tys , za 300 to można kupić nowy 500 -640 GB dysk 7200, a sprzedając 320 - 500 GB 5200 można uzyskać ponad 200 zł, więc było by nawet na SSD.

Na miejscu normalnego użytkownika to kupiłbym używanego naprawdę mocnego z dobrej linii C2D już z dobra grafiką, pamięcią, i dyskiem 7200.
    Za 1500 da się topowy laptop z przed 3 - 4 lat w bardzo dobrym stanie kupić bez problemu i jeszcze zostanie kasy.
  • Poziom 36  
    Wymienić w nim dysk 5400 na 7200, procesor na I5 i całkiem fajny laptop.
    Takiego za te pieniądze bym nie kupił.
  • Poziom 11  
    to polecie mi kur!w coś do max 1500zł max !!! Nowy i w którym nie będę musieć nic zmieniać
  • Poziom 10  
    widul1997 napisał:
    Witam a co myślicie o tym http://allegro.pl/asus-x54-k53-intel-2x2-2gh-4g-500-hd7470-usb3-hdmi-i2372432978.html czy pójdą mi na tym sims'y 3

ten laptop ze specyfikacją dual core ma juz swoje lata, proponował bym jak koledzy wyżej poszukac cos z uzywek dual core to już leciwa konstrukcja choć z 4gb ramu powinien do internetu wystarczać jednak nie wiem jak z gra grafika ati, ja jestem zwolennikiem geForce'ów, moje skoromne zdanie nie polecam tego asusa do simsów :)
    ten jest bardzo ładny choć gwarancja jedynie rozruchowa jedynym minusem jest kolor biały: http://allegro.pl/sony-vaio-vpc-cw1-p8700-4gb-500-bluray-gt230-w7-i2398771261.html
    a tu jak dla mnie strzał w 10 piekny sony w dobrej cenie:
    http://allegro.pl/okazja-sony-vaio-vpceh1me-i3-4gb-640g-bluray-hdmi-i2401323786.html
  • Poziom 36  
    To jest tak:

4 Letnie Audi A6 w bardzo dobrym stanie niech kosztuje 60 tys.
    Nówka Peugeot 206 też kosztuje 60 tys.

A Ty chcesz nówkę Audi A6 w cenie Peugeota ? Ogarnij się facet !
  • Poziom 42  
    widul1997 napisał:
    coś do max 1500zł max !!! Nowy

Problemem jest to że wymagania nie idą w parze z budżetem - o używanych już pisali inni powyżej.
  • Poziom 42  
    yang32 napisał:
    Core 2 Duo z dobrym dyskiem 7200 i dobra grafiką bez problemu daje radę na miekko nie tylko w niskich detalach.
    I3, I5, I7 z taką samą grafiką a dyskiem 5200 nie umywa się do dobrego C2D z dyskiem 7200
    Tak na pewno w grach. Skąd takie bzdury? Wolniejszy dysk, więc poziomy się wolniej ładują, ot cała różnica.
    ja3ro napisał:
    ten laptop ze specyfikacją dual core ma juz swoje lata, proponował bym jak koledzy wyżej poszukac cos z uzywek dual core to już leciwa konstrukcja choć z 4gb ramu
    W ogóle kolega orientuje się jaki Dual Core tam jest zamontowany? Ta konstrukcja ma rok i jest to nowy Sandy Bridge. Przy takim budżecie wyłącznie coś z Pentium Dual Core i jakąś dedykowaną kartą lub z i3/i5 bez karty.
  • Poziom 36  
    Co do mnie - jeśli w takim laptopie jest C2D T9800 - T9900, 4 GB DDR3, Do tego grafika dobra na MXM III , to jak bardzo wpłynie taki zestaw na minus w porównaniu do I3 czy I5 zwłaszcza w laptopie ?

Co do mieszania technologii, przez jednego z dyskutantów, to tez miałem to samo napisać.
  • Poziom 11  
    Dobra rozumie was i pytanie właśnie mój chrzestny kupił synowi z pieniędzy z komuni laptopa hp jaki model nie wiem ale najnowszy bo widać bo dizajnie ma w nim dysk 640gb ram 6 gb grafika 1 gb ale nie wiem jaka nazwa i z jakiej firmy i procesorem i3 drugiej generacji na gwarancji 2 lata pochodzenie z wystawki na targach zostało temu gościowi jeszcze kilka sztuk a cena to 1399zł czy warto go kupić. Taki sam znalazłem na allegro z wrocławia tylko z mniejszymi parametrami http://allegro.pl/hp-g72-p6100-2ghz-4gb-ram-640gb-hdd-dvdrw-wifi-bt-i2382042163.html czy ten z allegro by mi wystarczył czy lepiej jechać do cieszyna 100km po tego co opisałem z i3.
  • Poziom 10  
    Jak dla mnie procesor pentium w nowym komputerze to zły pomysl tym bardziej ze ma byc do 'gier' ja nie polecam tego rodzaju zakupów.
    Dziekuję.
  • Poziom 42  
    yang32 napisał:
    Co do mnie - jeśli w takim laptopie jest C2D T9800 - T9900, 4 GB DDR3, Do tego grafika dobra na MXM III , to jak bardzo wpłynie taki zestaw na minus w porównaniu do I3 czy I5 zwłaszcza w laptopie ?
    Tak, że stary T9 + karta na MXM będą wręcz płonąć, pochłaniać kosmiczne ilości energii. Nowy i3/i5 wespół z kartą pokroju GT540/640 lub podobną potrzebuje kilkakrotnie mniej prądu, pozostając tak samo wydajny, a przy braku obciążenia przełączy się nawet na zintegrowaną kartę graficzną.
    ja3ro napisał:
    Jak dla mnie procesor pentium w nowym komputerze to zły pomysl tym bardziej ze ma byc do 'gier' ja nie polecam tego rodzaju zakupów.
    Dziekuję.
    Radzę się douczyć w kwestiach aktualnej linii procesorów Intel, a potem udzielać rad.
    widul1997 napisał:

Dobra rozumie was i pytanie właśnie mój chrzestny kupił synowi z pieniędzy z komuni laptopa hp jaki model nie wiem ale najnowszy bo widać bo dizajnie ma w nim dysk 640gb ram 6 gb grafika 1 gb ale nie wiem jaka nazwa i z jakiej firmy i procesorem i3 drugiej generacji na gwarancji 2 lata pochodzenie z wystawki na targach zostało temu gościowi jeszcze kilka sztuk a cena to 1399zł czy warto go kupić. Taki sam znalazłem na allegro z wrocławia tylko z mniejszymi parametrami http://allegro.pl/hp-g72-p6100-2ghz-4gb-ram-640gb-hdd-dvdrw-wifi-bt-i2382042163.html czy ten z allegro by mi wystarczył czy lepiej jechać do cieszyna 100km po tego co opisałem z i3.
    Tam jest stary Pentium Dual Core, a nie Sandy Bridge. Zintegrowana karta graficzna w tym laptopie to porażka. Poza tym G72 to naprawdę bardzo badziewne urządzenie.
  • Poziom 36  
    Ale za taką samą wydajność, a w nowej oszczędniejszej technologii trzeba zapłacić znacznie więcej.
    Ja nigdzie nie pisałem, że stara technologia C2D jest lepsza niż SB bo to herezja oczywista jest. Natomiast dobre i wydajne ( na pewno nie tak oszczędne jak SB) C2D da się za tą kwotę kupić, SB o podobnej wydajności już nie.
    Autorowi postu pozostaje dołożyć do budżetu i kupić coś wydajnego w nowej technologii, a jak nie to tak samo wydajny zestaw tylko w starszej technologii, a w zwiazku z tym trzeba mieć na uwadze, że nie popracuje taki zestaw na baterii tyle co z nową technologią SB, co oczywiste.
  • Poziom 11  
    możliwe ze warto muszę się na tym zastanowić i dozbierać kasy a 2ty by mi starczyły
  • Poziom 42  
    Nic lepszego od tej C660 nie kupisz. Karta graficzna jest tam raczej marna, ale i tak lepsze to niż zintegrowana.