Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowanie drug± stref± w Sony STR-DA3600ES - jaki IR Receiver ?

Tohm 06 Jun 2012 17:40 906 0
    Tohm
    Level 10  
    W amplitunerze Sony STR DA-3600ES jest możliwo¶ć używania i sterowania wzmacniaczem z drugiej strefy (np. z drugiego pokoju, poza zasiegiem pilota). W tym celu trzeba podpi±ć do wej¶cia IR Remote IN (jack 3,5mm) co¶, co w instrukcji wystepuje jako IR Receiver. Niestety support Sony nie jest w stanie podać JAKICHKOLWIEK informacji na temat tego podzespołu, oprócz tego, że w ofercie Sony nie ma odbiorników podczerwieni i jedynym rozwi±zaniem jest szukanie u producentów alternatywnych (bez jakichkolwiek wskazań) . Ponieważ zależy mi na uruchomieniu tej funkcjonalno¶ci sam dr±żę temat. Podejrzewam, że jest to albo zwykła dioda IR odbiorcza, albo jaki¶ scalony odbiornik podczerwieni (serii IR5xxx, TSOPxxxx). Na forum Elektrody znalazłem podobny temat [url=] https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2180716.html [/url] jednak w tym przypadku wyj¶cie jest inne - tak jak pisałem u mnie jest jack 3,5mm. Niestety nie wiem, czy wtyczka jest 2-, czy 3-pinowa, w zwi±zku z tym nie maj±c schematu ani możliwo¶ci rozkręcenia sprzętu nie potrafię okre¶lić jakie jest zastosowane w tym przypadku rozwi±zanie. Może ma kto¶ z Was doswiadczenie w tym temacie lub gotowe rozwi±zanie ?