Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czy laptop podlaczony do internetu przez wifi moze udostepnic internet przez kab

pilarczyk29 06 Cze 2012 18:26 5303 3
  • #1 06 Cze 2012 18:26
    pilarczyk29
    Poziom 2  

witam,
    mam pytanie czy laptop podłączony do internetu przez wifi może udostępnić internet przez kabel jeśli tak to jaki program lub jakie urządzenie potrzebuje?
    chodzi o to, że router wifi mam w pokoju na dole a z internetu korzystam na górze i w tym też pokoju potrzebuje podłączyć internet do dekodera CP
    bardzo proszę o pomoc
    pozdrawiam

0 3
  • #2 06 Cze 2012 18:48
    entermen
    Poziom 31  

Podaj system operacyjny? Jaki ruter? Jaka przepustowość łącza?
    Jak najbardziej można zastosować takie rozwiązanie. Jedynym minusem jest to, że laptop musi stale być włączony, żeby internet był na dalszym urządzeniu. Nie potrzeba żadnych programów. Można wykorzystać narzędzia wbudowane w system.

Jeśli twój dekoder ma złącze lan to lepszym rozwiązaniem będzie kupno acces pointa za parę złotych. Ap będzie odbierał sygnał z rutera i podłączony do dekodera cp po zwykłym kablu lan. Możesz ustawić statyczny adres ip, albo pobieranie automatyczne.
    Rozwiązanie szybkie, tanie, bezszelestne.

0
  • #3 06 Cze 2012 21:18
    pilarczyk29
    Poziom 2  

mój system to win 7 HP router to edimax AR-7084 adsl2+, internet mam z netii na Lini tp jeżeli to ważne a prędkość ok 6,5 Mb
    tak mój dekoder ma złącze lan a to, że będzie musiał być włączony laptop to nie problem bo i tak prawie cały czas chodzi :)
    bardzo bym prosił o łopatologiczne wytłumaczenie jak ustawić laptopa router itp.

0