Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urządzenie na STM32 wykonujące zdjęcia - gdzie kupić moduł kamery?

06 Cze 2012 18:28 2211 5
 • Poziom 14  
  Witam
  Chciałbym zrobić urządzenie które będzie potrafiło wykonywać zdjęcia które potem ewentualnie wyśle do PC/ wyświetli na LCD. W związku z tym potrzebuję Waszej pomocy: gdzie kupić jakiś aparat kamerę? czy jest dokumentacja dla kamer z telefonów? czy ktoś ma jakieś projekty?
  Pozdrawiam
 • Computer ControlsComputer Controls
 • Poziom 17  
  Jest kilka opcji. Pierwsza to MCA20/25 http://avr.auctionant.de/avr-ip-webcam/index.html. Jest ona na tyle miła, że wysyła obrazy w BMP i jpegu. Znajomemu udało się ostatecznie to odpalić. Druga opcja to kamera z Mariteksu, kosztuje około stówki. I wreszcie trzecia, kamery oparte na OVxxxx np OV7660 (można też wydłubać kamerę z MCA - ja wylutowałem kontroler obrazu ktory w niej był i dolutowałem się kabelkami). Ale tutaj niestety mamy multum danych i to kamera jest masterem. STM32F4 ma interfejs do odczytu danych z kamery. Kamera ma dwa interfejsy, danych i I2C do sterowania.
 • Computer ControlsComputer Controls
 • Poziom 30  
  arcyimperator napisał:
  Chciałbym zrobić urządzenie które będzie potrafiło wykonywać zdjęcia które potem ewentualnie wyśle do PC/ wyświetli na LCD.

  Ja tam nie wiem czemu, Wy się męczycie z obsługą kamery na mikrokontrolerach. To wymaga dużej przepustowości danych oraz ewentualnych operacji w czasie rzeczywistym, jak konwersja z YCbCr na RGB w locie. Lepiej to zrobić na tanim FPGA + soft-procesor i SDRAM, niż pchać droższy mikrokontroler, który będzie się dusił.
 • Poziom 14  
  Dziękuje za odpowiedzi!
  Niestety link nie działa...
  Moje pytyanie: gdzie kupić jakas kamere?
 • Poziom 17  
  Lub też na ebayu, wystarczy wpisąć np OV7660 lub inne,też są dostępne.