Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urządzenie na STM32 wykonujące zdjęcia - gdzie kupić moduł kamery?

06 Cze 2012 18:28 2187 5
  • Poziom 13  
    Witam
    Chciałbym zrobić urządzenie które będzie potrafiło wykonywać zdjęcia które potem ewentualnie wyśle do PC/ wyświetli na LCD. W związku z tym potrzebuję Waszej pomocy: gdzie kupić jakiś aparat kamerę? czy jest dokumentacja dla kamer z telefonów? czy ktoś ma jakieś projekty?
    Pozdrawiam
  • Computer Controls
  • Poziom 16  
    Jest kilka opcji. Pierwsza to MCA20/25 http://avr.auctionant.de/avr-ip-webcam/index.html. Jest ona na tyle miła, że wysyła obrazy w BMP i jpegu. Znajomemu udało się ostatecznie to odpalić. Druga opcja to kamera z Mariteksu, kosztuje około stówki. I wreszcie trzecia, kamery oparte na OVxxxx np OV7660 (można też wydłubać kamerę z MCA - ja wylutowałem kontroler obrazu ktory w niej był i dolutowałem się kabelkami). Ale tutaj niestety mamy multum danych i to kamera jest masterem. STM32F4 ma interfejs do odczytu danych z kamery. Kamera ma dwa interfejsy, danych i I2C do sterowania.
  • Computer Controls
  • Poziom 30  
    arcyimperator napisał:
    Chciałbym zrobić urządzenie które będzie potrafiło wykonywać zdjęcia które potem ewentualnie wyśle do PC/ wyświetli na LCD.

Ja tam nie wiem czemu, Wy się męczycie z obsługą kamery na mikrokontrolerach. To wymaga dużej przepustowości danych oraz ewentualnych operacji w czasie rzeczywistym, jak konwersja z YCbCr na RGB w locie. Lepiej to zrobić na tanim FPGA + soft-procesor i SDRAM, niż pchać droższy mikrokontroler, który będzie się dusił.
  • Poziom 13  
    Dziękuje za odpowiedzi!
    Niestety link nie działa...
    Moje pytyanie: gdzie kupić jakas kamere?
  • Poziom 16  
    Lub też na ebayu, wystarczy wpisąć np OV7660 lub inne,też są dostępne.