Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena dvb-t gaśnie dioda na wzmacniaczu antenowym

06 Cze 2012 19:14 15011 12
  • Poziom 8  
    Witam.
    Problem jest taki, że jak się podłączy antenę dvb-t UHF-200 do telewizora, to dioda przygasa prawie do zera.
    Jak odłączę kabel od anteny to dioda na wzmacniaczu świeci na maksa.
    Jak jest podłączona antena to łapie tylko kilka kanałów analogowych, a cyfrowych zero.
    Jak zrobić żeby złapać sygnał cyfrowy?
    Mam 66km do Warszawy i na antenie siatkowej łapałem wszystkie kanały cyfrowe z tym, że często były straszne zakłócenia.
    Proszę o pomoc.
  • Poziom 33  
    Opisz lub narysuj jak masz połączone elementy. Ewidentnie antena zwiera składową stałą napięcia. Na próbę w szereg z anteną włącz kondensatorek ceramiczny 1 do 10nF. Ale to nie jest roawiązanie docelowe. Podaj jaki to jest wzmacniacza, czym zasilasz , bo tak to trudno przewidywać , czy jest tam uszkodzenie, czy źle dobrałeś podzespoły czy je błędnie połączyłeś.
  • Poziom 8  
    No to antena jest TELMOR DIGIT 6DT z allegro, nie wiem czy tu moge dać link, zasilacz antenowy na 2-12V, 100mA, taki za 10zł, no i to łączę kablem koncentrycznym zarabiam końcówkę F i do anteny, i jak wejdzie już cały to dioda gaśnie
  • Poziom 21  
    Zarób nową efkę, wygląda na to, że robi się zwarcie.
  • Poziom 8  
    przez cały czas co się z tym męczę to z półtora metra zmarnowałem na zarobienie i nic, dioda teraz świeci gdzieś na 50% możliwości, a kanały cyfrowe załapało, ale strasznie trzeszczy dźwięk i zawiesza obraz:/
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witam.

Czy masz taki separator napięcia zasilającego podłączony w tej instalacji. :?:

Antena dvb-t gaśnie dioda na wzmacniaczu antenowym

Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Tak mam podłączony, od strony telewizora jest podłączony dobrze, bo jak była antena siatkowa to działał a nic nie zmieniałem

Dodano po 3 [godziny] 17 [minuty]:

może być tak że potrzeba silniejszego zasilacza np na 300mA ?
  • Poziom 33  
    Niemożliwe, aby wzmacniacz antenowy pobierał 300mA.
    Nadal nie rozumiem czy dioda LED na zasilaczu przygasa gdy masz włączony zasilacz do sieci, wtyczkę włączoną do gniazdka antenowego telewizora i próbujesz podłączyć kabel koncentryczny do wzmacniacza antenowego umieszczonego w plastikowej puszce w antenie ?
    Czy przygasa, gdy podkręcasz antenę na wejście wzmacniacza ?

Cytat:"Problem jest taki, że jak się podłączy antenę dvb-t UHF-200 do telewizora, to dioda przygasa prawie do zera.
    Jak odłączę kabel od anteny to dioda na wzmacniaczu świeci na maksa. "
  • Specjalista Sieci, Internet

Zarówno antena UHF-200, jak i DIGIT 6DT to w wykonaniach podstawowych anteny PASYWNE, wyposażone w symetryzatory. Więc podłączenie ich pod zasilacz antenowy ZAWSZE spowoduje zwarcie. To tak na początek.

Używając tych anten należy zdemontować wtyczkę antenową zasilacza antenowego, a założyć zwykłą wtyczkę antenową. To tyle jeśli chodzi o kwestię zwarcia zasilacza (przygasania jego diody LED).

A co do samego odbioru - na 'siatce' odbierałeś DVB-T, bo była wystarczająca, posiadając wmontowany wzmacniacz. Przy odległości rzędu 66km mogą być już trudności z odbiorem na antenie pasywnej.

Napisz, jaką masz w końcu antenę, jak i gdzie jest zamontowana, jakiej średnicy, koloru, długości i w jakim wieku jest kabel antenowy, ile odbiorników podłączonych jest pod antenę?

Gołymin koło Ciechanowa?
  • Poziom 8  
    Tak Gołymin koło Ciechanowa, mam tą Digit 6DT zamontowana na metalowej rurze nie wystaje ponad dach, kablem koncentrycznym który ma koło 3 lat i w miare cienki oplot od anteny złączem F, do telewizora przez separator napięcia i wzmacniacz 12V i wtedy dioda przygasa i jest słaby sygnał. Dioda przygasa czyli zwarcie tylko wtedy jak wkładam kabel do anteny.
  • Poziom 37  
    Kolego a w antenie masz zainstalowany wzmacniacz czy też symetryzator?.
    jarszeg napisał:
    wzmacniaczu świeci na maksa.
    Kolego to się nazywa zasilacz a nie wzmanicz co wkładasz do gniazdka.
  • Poziom 8  
    nie mam pojęcia co mam zainstalowane w antenie, tak jak napisałem Digit 6DT
  • Poziom 21  
    Czyli najprawdopodobniej symetryzator. Zasilacz do kosza. Jeżeli są problemy z odbiorem, to proponuję "oberka" na dachu:-) Oczywiście wcześniej należy sprawdzić całą instalację, milimetr po milimetrze.
    Jak nadal będą problemy, to podaj współrzędne swoje.