Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch WAE2047FPL kontra Candy Grando Evo4 1274LW - która?

Roman_5000 06 Jun 2012 22:16 3507 5
Bosch
    Roman_5000
    Level 19  
    Witam serdecznie i bardzo proszę o poradę lub informacje mogące podjąć mi decyzję, którą pralkę kupić.
    Biorę pod uwagę kupno pralki Bosch WAE2047FPL lub Candy Grando Evo4 1274LW.
    Obie w tej samej cenie i o podobnych parametrach.
    * Pojemność 7kg (obie)
    * Klasa energetyczna A++ (obie)
    * Roczne zużycie energii 197kWh (obie)
    * Zużycie wody: BOSH 47 litrów/ Candy 55 litrów (różnica przeze mnie do zaakceptowania)
    * Zużycie prądu: 1,05 kWh (obie)
    * Klasa wirowania: BOSH C / Candy B (szczerze mówiąc dla mnie bez znaczenia)
    * Maksymalna prędkość wirowania: BOSH 1000 obr/min. / 1200 obr/min. (jak wyżej - bez znaczenia)
    * Klasa prania A (obie)

Skłaniam się ku Candy, gdyż jej głębokość to tylko 40 cm, a BOSH’a 59cm, co ma dla mnie dość duże znaczenie.
    Jednakże się waham, gdyż jeśli miałbym wybrać pomiędzy większym i mniej awaryjnym, a mniejszym i awaryjnym - to odpowiedź jest oczywista.

Firma BOSH jest znaną marką, lecz podejrzewam, że części do pralki BOSH mogą być droższe niż CANDY.
    Z kolei przypuszczam, iż większe jest prawdopodobieństwo, iż prędzej zepsuje się Candy, aniżeli BOSH.

Bardzo proszę o porady serwisantów AGD, której firmy pralki rzadziej się psują oraz jak kształtują się ceny części zamiennych do pralek BOSH’a i Candy? Które są droższe. Nie chodzi mi o konkretne ceny, lecz Wasze zdanie.

Pozdrawiam,
    Romek
  • Bosch
    ~wac
    Level 20  
    Bierz w/w Boscha lub każdy inny model z serii WAE .Są to naprawde dobre pralki
  • Bosch
    sujka5
    Level 26  
    Bosch (ten model) to bardzo dobrze zrobiona pralka (zbiornik rozbieralny) i producent który traktuje poważnie klienta a nie jak potencjalnego sponsora firmy...
    Roman_5000
    Level 19  
    Witam i dziękuję za Wasze wypowiedzi.

Zasięgnąłem również porady u sprzedawcy części do sprzętu AGD w miejscowości, w której mieszkam. Odradził mi BOSHA, gdyż sprzedaje bardzo dużo części do ich naprawy, a ponadto są one bardzo drogie, gdyż nie ma zamienników.
    Zasugerował Candy, lecz jeżeli już to składaną tylko we Włoszech lub Słowenii.
    A najlepszym jego zdaniem to zakup najprostszej wersji Whirlpool’a (bez wyświetlacza, automatycznego doboru wody, etc.).

Sęk jednak w tym, iż małżonka właśnie taką z gadżetami pralkę chciała.

Tak więc zdecydowałem się zgodnie z Waszymi sugestiami na zakup Bosch WAE2047FPL.
    Pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że nowa pralka nie popsuje się zbyt szybko.
    Choć każdy z kim rozmawiałem mówił mi, bym nie miał nadziei iż kupiona obecnie pralka wytrzyma tyle, co moja obecna 16 letnia pralka Whrirpool AWG 670, w której tak naprawdę po raz kolejny padły łożyska.

Pozdrawiam i dziękuję za wypowiedzi.
    Romek
    dymcio111
    Level 12  
    U mnie w starym polarze chyba 14-letnim po raz pierwszy padły łożyska. Zdecydowałem się na kupno Bosch WAE 2047 FPL made in poland. Mam ją puki co od lutego albo marca tego roku. Bardzo prosta w obsłudze opisane programy w PL. Na pranie nie narzekam . Jak dobrze popatrzysz na liście tematów, albo moich ostatnich postach to w innym temacie zamieściłem fotki i instrukcje obsługi.
    Roman_5000
    Level 19  
    Zgodnie z sugestią sujka5 oraz ~wac kupiłem Bosch WAE2047FPL i jestem bardzo zadowolony z wyboru.