Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odbiór naziemnej TV cyfrowej w Radomiu testy różnych anten

barondary 06 Cze 2012 22:58 4766 2
  • #1 06 Cze 2012 22:58
    barondary
    Poziom 15  

Radom - wieżowiec 6 piętro, balkon na wschód – południe. Okna inne na północ – zachód. Testowane anteny ( dwie pierwsze opisuję ogólnie ):
    1. Zwykły dipol z drutu, wzmacniacz 22 dB – antena w pokoju przy oknie balkonowym – kabel 3 m - tylko MUX 2 - odbiór dobry - (często piksele).

2. Antena Sonus pokojowa – wzmocnienie regulowane 25 dB – w pokoju przy oknie od strony północnej – częściowo zasłania inny blok – ciągnie MUX 1, MUX 2, MUX 3 – odbiór więcej niż dobry (czasami piksele ale trzeba właściwie ustawić,

3. Antena Opticum AX 800, dookólna, wzmacniacz 32 dB w komplecie (nie 64 dB ). Bardzo dobra antena na tej wysokości, łatwa w montażu. Nawet trzeba dokładnie ustawiać kierunku na nadajnik. Zwykły kabel antenowy dł. 3 m. Zawieszona poza balkonem odbiera wszystkie pakiety MUX 1, 2, 3, 4, choć z różną siłą. Ustawiłem tak, żeby odbierała tylko najsilniejsze stacje (obciąłem kodowane).
    Zawiesiłem na ścianie balkonowej– kierunek pd.-zach. i pn.-wsch.
    Z tej strony odbiera z nadajników:
    - Kielce/Św. Krzyż, odl. od nadajnika 60 km, MUX 2, kanał 36, bardzo silny sygnał, brak zakłóceń
    - Przysucha/Kozłowiec, odl. od nadajnika 35 km, MUX 1, kanał 50, bardzo silny sygnał, brak zakłóceń
    - Przysucha/Kozłowiec, odl. 35 km, MUX 2, kanał 37, silny sygnał, minimalne zakłócenia
    Napisałem, że przy silnym sygnale brak zakłóceń - to jest reguła. Jednak czasami, zwłaszcza rano pojawiają się drobne piksele i nie wiem od czego to zależy - może nieekranowane urządzenia elektryczne to powodują np. cewka kosiarki.
    Załączam zdjęcia anteny i miejsca zawieszenia (częściowo ekranują ściany).
    Sygnał z anteny rozdzieliłem do telewizora Toshiba ( z tunerem ) i do tunera Manta DVBT01, z którego sygnał dałem na nagrywarkę z tunerem analogowym Manta Emperor Recorder DVD-028 z HDD.

0 2
  • #2 06 Cze 2012 23:11
    mihal2002
    Poziom 43  

A kto powiedział że takie wynalazki pokojowe będą działać poprawnie?!
    A jeszcze takie wzmacniacze stosować.

0
  • #3 06 Cze 2012 23:31
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

barondary napisał:
    Radom - wieżowiec 6 piętro, balkon na wschód – południe.

Dziękujemy za opisanie Nam jak u Ciebie działają takie anteny. :spoko:

Przypomnę tylko, że w dziale tym rozważamy głównie :
    - jak wykonać i co zainstalować

A jeżeli pojawią się opinie na temat - jak wyszło - po uzyskaniu różnych podpowiedzi ... to co innego niż "suche" stwierdzenie, że taka to a taka antena odbiera tak i tak.

Temat ZAMYKAM - aby nie nabijano sobie punktów.

Pozdrawiam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo