Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

recykling TV (CRT) sanyo 2108

07 Cze 2012 04:03 723 1
  • Poziom 10  
    Rozkręciłem sobie TV (CRT), zachowałem płytkę zasilania i odbiornik IR (reszta czeka na zbiórkę odpadów).

pytanie
    jedno wyście posiada potencjał 22V . Czy mogę tym naładować baterie wkrętarki 18V marki "no name" (jakie zagrożenia, jak ma się wylać jakiś kwas na parkiet to mogę to zrobić na balkonie).

czy to 22V jest w stanie zasilić silnik krokowy (24V), ze starej drukarki igłowej.

czy ten odbiornik IR można wykorzystać np jako zabezpieczenie na obecność pojazdu w bramie przesuwnej.

proszę nie urywać odpowiedzi w stylu google nie boli, bo google odeśle mnie tu. jak coś zgłaszać prośbę o kasacje tematu
  • Warunkowo odblokowany
    ubeczek napisał:
    pytanie
    jedno wyście posiada potencjał 22V . Czy mogę tym naładować baterie wkrętarki 18V marki "no name" (jakie zagrożenia, jak ma się wylać jakiś kwas na parkiet to mogę to zrobić na balkonie).

Po prostu zrób ładowarkę. To są banalnie proste układy - choć znajdą się geniusze którzy zaprojektują to na mikroprocesorach.
    Nie musisz projektować, znajdź w sieci odpowiedni układ i go zbuduj.
    Oczywiście do tego jest potrzebny odpowiedni zasilacz - o odpowiednim prądzie i napięciu,
    na pewno wyższym niż napięcie ładowanych akumulatorów.
    Nie wiem czy ten zasilacz albo transformator się nada - może będzie miał za niskie napięcie.