Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Briggs & Stratton - ciepły nie odpala.

07 Cze 2012 10:09 9792 3
  • Poziom 1  
    Witam.

Mam problem z traktorkiem Viking z silnikiem B&S 15,5HP. Ciepły silnik nie chce odpalić, po około 20min gdy ostygnie można normalnie go uruchomić. Jak jest nagrzany w ogóle nie kręci, dopiero jak wyjmie się świecę zaczyna kręcić. Zawory były niedawno ustawiane, akumulator nowy 20Ah. Jak chce się odpalić ciepły silnik to akumulator jest zaraz do ładowania.

Miał ktoś taki problem kiedyś? Co może być tego przyczyną?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 27  
    Marek1967Z napisał:
    Zawory były niedawno ustawiane

Jakie luzy zostały zastosowane?
    Marek1967Z napisał:
    Jak chce się odpalić ciepły silnik to akumulator jest zaraz do ładowania.

Ładowanie akumulatora jest?

Poziom oleju w normie? Nie może być ani za dużo ani za mało.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Przepraszam że odgrzewam "kotleta", ale może komuś się przyda. Ja miałem taki sam efekt w słabszym silniku (8KM) i przyczyna była prosta - zapchane starą trawą wszystkie żeberka i elementy pomagające chłodzić silnik. Wystarczyło cały silnik z zewnątrz wyczyścić ze starej trawy - na oko nie było tego aż tak widać, ale trawa powciskała się we wszystkie zakamarki. A że miałem wizję poważnej naprawy to oddałem do serwisu Husqvarny. Facet mnie skasował 70zł i powiedział że wyczyścił silnik z trawy i wyregulował gaźnik. Nie chciałbym zapeszyć ale drugi sezon traktorek kosi bez najmniejszego problemu.

pozdrawiam. Kamil