Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grzejnik elektryczny Optimum

07 Cze 2012 14:38 6806 10
  • Poziom 26  
    To jest bezpiecznik i wymień go na taki sam oryginalny.
  • Poziom 12  
    To jest termik, można go zmostkować, ale potem przegrzanie może trwale uszkodzić grzejnik, lepiej wymienić.
  • Poziom 12  
    Lepiej załóż nowy bo możesz uszkodzić grzejnik.
  • Poziom 12  
    Może się przegrzać i przepalić spilara grzejna.
  • Poziom 26  
    ZelmerFan napisał:
    Może się przegrzać i przepalić spilara grzejna.

Przepalenie sirali to niewielki problem w porównaniu z pożarem który może powstać w wyniku braku zabezpieczenia termiczno-prądowego grzałki. Jeśli np.uszkodzi się termostat regulujący temperaturę tzn. styki rozłączające grzałkę dostaną zwarcia-skleją się (bywają takie uszkodzenia) to grzałka będzie grzała tak długo, aż się przepali, albo spowoduje pożar. Ten bezpiecznik jest właśnie po to aby się rozłączył między innymi przy wzroście temperatury ponad bezpieczną wartość.
  • Poziom 10  
    Witam, ztary temat ale mam DOKŁADNIE to samo ! :)
    Tyle, że mi i wiatrak nie chodzi i nie grzeje.
    Zmostkowałem ten "bezpiecznik/termik" czy jak cholera sie nazywa (pod tymi nazwami google nie znalazły a chciałem taki kupić) i zaczął grzać :D
    Ale wiatrak dalej nie kręci. Tam elektryki wielkiej nie ma więc co to ? inny "termik" padł ?
  • Poziom 11  
    Być może przepaliło się uzwojenie w silniku wiatraka - dlatego też nie kreci się. Wzrost temperatury spowodował przepalenie się zabezpieczenia (termika). Teraz kiedy je zmostkowałeś przy braku chłodzenia z wentylatora narażasz się na pożar.
  • Poziom 35  
    Zwróć uwagę iż na korpusie grzejnika nie można suszyć jakichkolwiek elementów odzieży.Nie można zasłaniać otworów wentylacyjnych. Najczęściej uszkodzenie ww grzejników jest właśnie zakrywanie ich otworów wentylacyjnych wskutek czego podnosi się temperatura na grzejniku a w wyniku tego następuje uszkodzenie zabudowanego wewnątrz grzejnika bezpiecznika termicznego.Po zdemontowaniu grzejnika należy zamontować w miejsce uszkodzonego nowy bezpiecznik o takich samych parametrach,Koszt takiego bezpiecznika to około 4 zł