Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
FotowoltaikaFotowoltaika
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co kupić za dofinansowanie z PUP??

07 Cze 2012 15:00 3057 19
 • Poziom 22  
  Witam
  Mam do wydania ok. 14tyś zł na doposażenie małego zakładu usług elektronicznych. Wybrałem:
  1. mikroskop techniczny
  2. spawarka Dedra200
  3. tester akumulatorów
  4. oscyloskop Rigol DS1052
  5. podgrzewacz 853a
  6. stacja lutownicza LF1680
  7. zasilacz KA3005
  8. oscyloskop DSO 1060
  9. karta diagnostyki DSO 3064
  10. kpl. akcesorii f-my Hantek do DSO 3064
  11. miernik sygnału HDSM PLUS
  12. pirometr IR 350
  13. generator FG 250D
  14. zasilacz P4 (30v/10A)
  15. inwerter 12v/230v 500W
  16. miernik DT9130
  17. przenośna ładowarka solarna 13W
  Co byście mi doradzili żebym zmienił i kupił co innego, a co może się przydać w codziennej pracy. Będę wdzięczny za pomoc w wyborze. Złe wykorzystanie przyznanych pieniędzy, to później żal straconych pieniędzy.
 • FotowoltaikaFotowoltaika
 • Poziom 41  
  A co ten zakład ma usługiwać? Cho chcesz w nim robić?
 • Użytkownik obserwowany
  Może to głupie ale co masz w planach serwisować?
 • FotowoltaikaFotowoltaika
 • Poziom 22  
  Co podejdzie i co kto przyniesie. RTV, AGD, auto usterki, monitoring, anteny, telefony, laptopy. Wszystko w ograniczonym, dla technika elektronika zakresie i we współpracy z bardziej wyspecjalizowanymi kolegami.
 • Użytkownik obserwowany
  Hot air? Np: LF-8000 + komplet dysz i grotów. Pirometr to zabawka jest. Zasilacz musi mieć 2 kanały.
 • Poziom 41  
  To kup:
  - dwa mierniki uniwersalne
  - kable pomiarowe do nich
  - jeden oscyloskop dwukanałowy 100MHz minimum 500MS/s
  - dwie sondy 100MHz do oscyloskopu
  - stację lutowniczą
  - narzędzia - śrubokręty obcinarki, klucze, odsysacz, kleszcze, pincety
  - lutownicę pistoletową większej mocy ~100W
  - zapas cyny i topnika
  - generator funkcji minimum 10MHz sin trójkąt prostokąt, najlepiej z syntezą, jeśli radia, to warto kupić generator sygnałowy, lub generator funkcji z modulacją AM i FM oraz odpowiednim zakresem częstotliwości.
  - zasilacz warsztatowy 30V 10A i jakiś mniejszy również 30V np 3A.
  - do monitoringu warto kupić mały TV lcd z wejściem video.
  - zaciskarkę do BNC, SMA N, oraz końcówk Hi.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 22  
  opamp - stacje hot-air 853K juz mam, ale jest bez pomiaru/miernika temperatury (dlatego chcę kupic ten pirometr na stojaku mierzyłby punktowy pomiar temperatury), uwagi nt. dysz, grotów - super, zasilacza, dzieki, cenne rzeczy - tylko jaki woltarz i amperarz zasilacza?
  ciasteczkowypotwor: jestes super gość - o taką pomoc mi chodziło
  dadyj:
  1. niestety nie mieszkam w W-wie, małe miasto, konieczność egzystencji. urząd daje kasę, więc warto jakoś ją wykorzystać (z sensem)
  2. co racja, to racja - ale nie o takie rady mi chodziło
  3. spawarka ma mozliwość spawania małych blaszek/elementów w otulinie. nieraz tego brakuje w serwisie - tym bardziej przy auto usterkach
  4. miernik akumulatorów samochodowych Magneti z drukarką - pokazuje stan akumulatora oraz stan alternatora/diód. po przyłożeniu miernika, masz na wyświetlaczu w jakim stanie jest aku, oraz czy to nie jest usterka związana z instalacją a nie z samym aku
 • Poziom 41  
  Do napraw w większości przypadków wystarczy Ci 30V i 10A, zasilacz symetryczny jest drogi, taniej kupić dodatkowy mniejszy, bo symetrycznym napięciem, rzadko będziesz zasilał obwody potrzebujące więcej niż 3A.

  Warto kupić sztuczne obciążenie 50om do CBradia, oraz 4 i 8 om do naprawy wzmacniaczy, to drugie można zrobić z rezystorów.
 • Poziom 22  
  dzieki raz jeszcz :arrow: ciasteczkowypotwor
  tak, jeszcze zastanawiam się nad sensem kupienia karty auto diagnostyki Hantek DSO 3064?
  czy raczej lepiej kupić jakiś uniwersalny chiński autodiagnoskop do diagnozy kodów usterek, czy właśnie lepiej kupic np. taką w/w kartę, którą będę mógł sprawdzić/testować poszczególne układy w samochodzie, np. układ zapłonowy, czy wtryskowy, lub czujniki?
 • Poziom 41  
  zhu, nie znam się na motoryzacji, ale czy ta karta na pewno potrafi odczytywać kody błędów?
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 22  
  :arrow: dadyj
  kanał w garażu posiadam, zresztą do sprawdzenia sondy lambda nie potrzeba włazić pod samochód, wystarczy dostęp do kabli/gniazd w komorze silnika lub sterownika.
  tak myslę: kartą diagnostyki kodów nie zobaczę, oscyloskopem i miernikiem sprawdzę co zechcę, a kody sa tylko przydatne do określenia usterki ale jej nie zlokalizują. diagnoskopy sa wszędzie, więc pokaz samego błędu niedomagania, auta nie naprawi. tym bardziej że diagnoskopy są drogie i nie sa tak naprawdę uniwersalne. dochodzi sprawa kosztów aktualizacji. więc zostaje zakup karty autodiagnostyki np. Hantek DSO 3064 + akcesoria. czy ktoś już korzystał z takiej karty?, bo na youtubie znalazłem jeden krótki filmik i nic ponadto. będzie miło jak ktoś, kto korzysta z karty autodiagnostyki się wypowie - z góry dzięki.

  jeszcze jedno pytanie: jaki ręczny oscyloskop zamiast miernika uniwersalnego na stole, do codziennego użytkowania, będzie lepszy: Hantek DSO 1060 czy Hantek DSO 8060? bo pierwszy jest tańszy, ale jak brać to może ten drugi droższy?
 • Poziom 41  
  Przenośny oscyloskop tylko Fluke, reszta to namiastka oscyloskopu, szkoda kasy.
 • Poziom 41  
  Tylko nowy trochę droższy, ale co tak się upierasz na skopometr?
 • Poziom 22  
  Uzywam na codzień miernika uniwersalnego Fluke 85 który sprawdza się bdb. Marzy mi się podobny miernik z oscyloskopem, który byłby tak samo uniwersalny, tzn. mozna by nim mierzyc łącznie z przebiegami np. przy naprawie zasilacza impulsowego, sygnału w aucie z sondy lambda lub zbadać sygnał we wzmacniaczu samochodowym. Nauczyć się "żyć" z miernikiem uniwersalnym wyposażonym w oscyloskop i zobaczyc to czego nie widac, mierzac tylko miernikiem uniwersalnym. Czy to już dzisiaj jest mozliwe? Denerwuje mnie pomiar, bez obejrzenia przebiegów. Jest okazja do zakupu, to się tak mi marzy. Ale możliwe, że to jeszcze nie ten czas. Stacjonarny oscyloskop nie jest tak "mobilny".
  A tak, poza tym, czy ten oscyloskop Rigol DS1052E bedzie zgodny z Twoim opisem oscyloskopu do serwisu i czy bedzie wystarczająco dobry do codziennego uzytkowania warsztatowego? Czy możesz, polecić jakiś inny?
 • Poziom 41  
  Dla mnie ten rigol to tandetny chińczyk, osobiście wolę używane stare cyfry, które trzymają parametry i się nie psują.
 • Poziom 22  
  a mozesz cos polecic, np. z aktualego alle...o? lub kupię FLUKE 199 i nie kupie stacjonarnego? bo, analogowy, francuski, 2x50MHz, duzy, cięzki to ja juz mam. od biedy nadaje się do użytkowania, ale jest bardzo niemobilny!
 • Poziom 41  
  Mogę polecić Tektronixy z serii 300 wzwyż. HP z serii 545xx i 546xx. Jeśli skopometr, to albo Fluke, albo Tektronix.