Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Politechnika Poznańska/Wrocławska Wydział informatyki

07 Cze 2012 15:18 3639 10
  • Poziom 9  
    Witam, na każdym forum ludzie piszą, że dostać się na informatykę na Politechnice to pestka, i nawet osoby z maturą z matmą podstawową mają szansę się dostać na informatyke. Według PP wzór rektutacyjny dla informatyki wygląda tak że (jezyk polski w %)*0,5 + (jezyk obcy w %)*0,5 + (Matematyka podstawowa+rozszerzona w %)*3,5 + X (na przyklad informatyka,chemia,fizyka w %). Więc według moich wyliczeń pesymistycznych zdobyłem z polskiego podstawowego 60% + podstawa matmy 80% + angielski 85% + informatyka 30%. Więc według moich wyliczeń mam 382,5 punkta na PP i okolo 100 punktow na politechnice Wrocławskiej. Według "Perspektyw" próg to liczba punktow ostatniej osoby na liscie, nie ma progu kiedy nie ma wystarczającej liczby chętnych na miejsce, i wtedy przyjmuja kazdego. Więc powiedzcie mi prosze jak to jest, skoro według Perspektyw próg na PP w 2011 był 700pkt, a na PWR 263. Czy z moimi punktami mam jakąkolwiek szansę na studia na PP albo PWR?
  • Poziom 13  
    Przypuśćmy takie wyniki z matury
    100 % polski, mata p,j. obcy, infa

50 + 350 + 50 + 100 = 550

a więc nawet najlepsze wyniki nie dają 700 pkt :D Chyba, że by doliczyć jeszcze mate r, ale szczerze wątpię żeby najsłabszy przyjęty miał 700 pkt, bo w takim wypadku też nie wiem czy się dostanę :D

Te 700 pkt to pewnie z przeliczników kilka lat wstecz.

A tak po za tym to inaczej liczy się informatyka podstawowa i rozszerzona :)
  • Poziom 9  
    no z pewnością chodzi o podstawę + rozszerzenie. Kurcze nie mogę teraz znależć tej strony, ale jestem absolutnie pewien, że na informatykę próg był bodajże 709 punktów. W takim razie czy ktoś uczony w mowie i piśmie może mi udzielić odpowiedzi czy dostanę się z tymi wynikami ? ;)
  • Poziom 13  
    No faktycznie w 2010 r. próg był 638 pkt , więc teraz mógł być 700.
    http://www.ambasadorzykariery.pl/Pliki/wyniki.pdf

ale jeśli zdawałeś infe rozszerzoną to nie masz za nią 30 pkt tylko 105.

Cytat:
    Wynik egzaminu maturalnego w części pisemnej na poziomie podstawowym z przedmiotu, który zdawany był
    w części pisemnej na poziomie rozszerzonym, ustala się następująco:

a) dla wyników w przedziale do 29%

PPODST = 2 PROZ

b) dla wyników w przedziale od 30%

PPODST = 0,5 PROZ + 50

ale faktycznie wydaje się trochę mało punktów, ale ja tam się nie znam bo nie studiowałem jeszcze ;p
  • Poziom 9  
    niestety zdawałem podstawę, ale jak to mówią mądry Polak po szkodzie. Chodzi mi jednak o to, że chciałbym żeby mi ktos z PP kto się dostał na infotmatykę na WE albo WI i powiedział ile miał punktów, jeżeli dacie mi do zrozumeinia, że nie mam szans się dostać na PP, to pójdę do szkoły gdzie mnie przyjmą z otwartymi rękoma (jakiś PWSZ albo inny twór) zapiszę się na jakieś kółko fizyczne/matematyczne i za rok zdam rozszerzenie. Niech ktoś studiujący na PP na WE albo WI wypowie się jak to jest z tymi przyjęciami poniżej progu
  • Poziom 1  
    Niestety muszę Cię zmartwić, ale nie masz szans. Mi po zliczeniu wszystkiego wyszło 690 pkt. na WI i też nietety moje szanse są raczej mizerne
  • Poziom 9  
    to na jaki kierunek podobny do informatyki mam szansę? elektrotechnike? Ja już nie wiem kogo mam słuchać
  • Poziom 32  
    Informatyka na WPPT PWr, z ostrzeżeniem o dużej ilości matematyki, po pierwszym semestrze mógłbyś się przenieść na informatykę na WIZ. Ewentualnie wynalazek pod tytułem SKP na PWr, tylko poszukaj i poczytaj jak to działa, zanim zadasz jakieś pytanie.
  • Poziom 9  
    i z takimi wynikami jak moje już teraz oficjalne: polak podstawa 60%, matma podstawa 86% angol p 88%, infa podstawa 38% mam szanse się dostać na informatykę na Polibudzie Wrocławskiej ?? Matma to nie jest jakiś problem nie do przeskoczenia dla mnie
  • Poziom 32  
    Na oko na WPPT wystarczy, znajdź sobie na stronach rekrutacyjnych PWr przelicznik do wskaźnika rekrutacyjnego i stare progi, dawniej były na poziomie 180 punktów w pierwszej turze rekrutacji.

Tylko ja bardzo poważnie mówię o matematyce na WPPT, poziom tam jest wyższy, niż na reszcie uczelni, a matematyka na studiach to zupełnie inna bajka, niż licealna. Rozważ jeszcze SKP.

Najlepiej znajdź sobie nieoficjalne forum PWr i przez wyszukiwarkę uzyskasz niemal wszystkie informacje.
  • Poziom 9  
    nikt nigdy nie powiedział mi, że na studiach będzie prosto. Mam więc pełną świadomość tego, że jadę tam zdobywać wykształcenie a nie zbijać bąki i łudzić się, że może nie będzie tak tragicznie.