Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Politechnika Poznańska/Wrocławska Wydział informatyki

07 Jun 2012 15:18 3744 10
  • Level 9  
    Witam, na każdym forum ludzie piszą, że dostać się na informatykę na Politechnice to pestka, i nawet osoby z maturą z matmą podstawową mają szansę się dostać na informatyke. Według PP wzór rektutacyjny dla informatyki wygląda tak że (jezyk polski w %)*0,5 + (jezyk obcy w %)*0,5 + (Matematyka podstawowa+rozszerzona w %)*3,5 + X (na przyklad informatyka,chemia,fizyka w %). Więc według moich wyliczeń pesymistycznych zdobyłem z polskiego podstawowego 60% + podstawa matmy 80% + angielski 85% + informatyka 30%. Więc według moich wyliczeń mam 382,5 punkta na PP i okolo 100 punktow na politechnice Wrocławskiej. Według "Perspektyw" próg to liczba punktow ostatniej osoby na liscie, nie ma progu kiedy nie ma wystarczającej liczby chętnych na miejsce, i wtedy przyjmuja kazdego. Więc powiedzcie mi prosze jak to jest, skoro według Perspektyw próg na PP w 2011 był 700pkt, a na PWR 263. Czy z moimi punktami mam jakąkolwiek szansę na studia na PP albo PWR?
  • Level 13  
    Przypuśćmy takie wyniki z matury
    100 % polski, mata p,j. obcy, infa

50 + 350 + 50 + 100 = 550

a więc nawet najlepsze wyniki nie dają 700 pkt :D Chyba, że by doliczyć jeszcze mate r, ale szczerze wątpię żeby najsłabszy przyjęty miał 700 pkt, bo w takim wypadku też nie wiem czy się dostanę :D

Te 700 pkt to pewnie z przeliczników kilka lat wstecz.

A tak po za tym to inaczej liczy się informatyka podstawowa i rozszerzona :)
  • Level 9  
    no z pewnością chodzi o podstawę + rozszerzenie. Kurcze nie mogę teraz znależć tej strony, ale jestem absolutnie pewien, że na informatykę próg był bodajże 709 punktów. W takim razie czy ktoś uczony w mowie i piśmie może mi udzielić odpowiedzi czy dostanę się z tymi wynikami ? ;)
  • Level 13  
    No faktycznie w 2010 r. próg był 638 pkt , więc teraz mógł być 700.
    http://www.ambasadorzykariery.pl/Pliki/wyniki.pdf

ale jeśli zdawałeś infe rozszerzoną to nie masz za nią 30 pkt tylko 105.

Quote:
    Wynik egzaminu maturalnego w części pisemnej na poziomie podstawowym z przedmiotu, który zdawany był
    w części pisemnej na poziomie rozszerzonym, ustala się następująco:

a) dla wyników w przedziale do 29%

PPODST = 2 PROZ

b) dla wyników w przedziale od 30%

PPODST = 0,5 PROZ + 50

ale faktycznie wydaje się trochę mało punktów, ale ja tam się nie znam bo nie studiowałem jeszcze ;p
  • Level 9  
    niestety zdawałem podstawę, ale jak to mówią mądry Polak po szkodzie. Chodzi mi jednak o to, że chciałbym żeby mi ktos z PP kto się dostał na infotmatykę na WE albo WI i powiedział ile miał punktów, jeżeli dacie mi do zrozumeinia, że nie mam szans się dostać na PP, to pójdę do szkoły gdzie mnie przyjmą z otwartymi rękoma (jakiś PWSZ albo inny twór) zapiszę się na jakieś kółko fizyczne/matematyczne i za rok zdam rozszerzenie. Niech ktoś studiujący na PP na WE albo WI wypowie się jak to jest z tymi przyjęciami poniżej progu
  • Level 1  
    Niestety muszę Cię zmartwić, ale nie masz szans. Mi po zliczeniu wszystkiego wyszło 690 pkt. na WI i też nietety moje szanse są raczej mizerne
  • Level 9  
    to na jaki kierunek podobny do informatyki mam szansę? elektrotechnike? Ja już nie wiem kogo mam słuchać
  • Level 32  
    Informatyka na WPPT PWr, z ostrzeżeniem o dużej ilości matematyki, po pierwszym semestrze mógłbyś się przenieść na informatykę na WIZ. Ewentualnie wynalazek pod tytułem SKP na PWr, tylko poszukaj i poczytaj jak to działa, zanim zadasz jakieś pytanie.
  • Level 9  
    i z takimi wynikami jak moje już teraz oficjalne: polak podstawa 60%, matma podstawa 86% angol p 88%, infa podstawa 38% mam szanse się dostać na informatykę na Polibudzie Wrocławskiej ?? Matma to nie jest jakiś problem nie do przeskoczenia dla mnie
  • Level 32  
    Na oko na WPPT wystarczy, znajdź sobie na stronach rekrutacyjnych PWr przelicznik do wskaźnika rekrutacyjnego i stare progi, dawniej były na poziomie 180 punktów w pierwszej turze rekrutacji.

Tylko ja bardzo poważnie mówię o matematyce na WPPT, poziom tam jest wyższy, niż na reszcie uczelni, a matematyka na studiach to zupełnie inna bajka, niż licealna. Rozważ jeszcze SKP.

Najlepiej znajdź sobie nieoficjalne forum PWr i przez wyszukiwarkę uzyskasz niemal wszystkie informacje.
  • Level 9  
    nikt nigdy nie powiedział mi, że na studiach będzie prosto. Mam więc pełną świadomość tego, że jadę tam zdobywać wykształcenie a nie zbijać bąki i łudzić się, że może nie będzie tak tragicznie.