Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] FS Esprimo V6515 - nieznany sprzęt ACPI\ECS2

07 Cze 2012 15:54 12916 9
  • Poziom 16  
    Witam wszystkich,

Piszę tutaj gdyż serwis FS oraz ich forum niewiele pomagają.
    Problem dotyczy laptopa Fujitsu Siemens Esprimo V6515. Podczas reinstalacji systemu pewien czas temu stwierdziłem, że zaktualizuję BIOS. Bardzo to pomogło na wysoką temp utrzymująca się cały czas. Laptop miał 70 stopni ponad a wentylator jakoś nie bardzo chciał się załączyć.

Pomogło to na temperaturę, niestety po tej operacji pojawił się nowy sprzęt, którego nie można zasilić żadnymi sterownikami zarówno ze strony www producenta jak i płyty.

Sprzęt identyfikuje się jako:
    ACPI\ECS2
    FS Esprimo V6515 - nieznany sprzęt ACPI\ECS2 FS Esprimo V6515 - nieznany sprzęt ACPI\ECS2

Dzwoniłem do wsparcia FS ale nie mają pojęcia o co chodzi i ogólnie "musimy się Niemców zapytać to pan napisze maila do nas" i tyle.
    Na ich forum brak odpowiedzi.
    Aktualnie przeszedłem na system Win 7 x64 i problem pozostaje. Cóż to może być?

Laptop przy okazji ma problem z podnoszeniem się z uśpienia, nie wiem czy to wina powyższego sprzętu. Często przy podniesieniu pozostaje czarny ekran i tyle.

Informacje o komputerze:
    Fujitsu Siemens Esprimo V6515
    Pentium Dual Core T3400
    Ram 2x2BG DDR2 800 MHz
    HDD 320 GB
    MB FUJITSU SIEMENS Z17M3.0
    Chipset nVidia GeForce 8200M G (MCP79MVL)
    VGA nVidia GeForce 8200M G [Fujitsu-Siemens]
    Windows 7 x64 SP1 legalny i aktualny
    BIOS: V1.21
  • SterControl
  • Poziom 16  
    Korzystałem już z tej aplikacji i nic nie dała. Co prawda było to jeszcze pod Vistą 32 bit. Spróbuję ponownie i napiszę o efektach.

Edit
    Tak jak poprzednio. Aplikacja kończy komunikatem, że wszystko jest poinstalowane i aktualne.
  • SterControl
  • Poziom 2  
    A gdzie wrzucić ten plik z download bo ja mam ten sam problem i nie mogę tego rozwiązać ale zbliżam się na format i utracę wszystkie pliki. Bardzo bym prosił o pomoc.

Dodano po 8 [minuty]:

WojtasJD napisał:
    Sprawdzone pod Windows Vista Home Basic x86 na tym laptopie.

DriverVer=06/24/2008,1.0.2.0
    DESCRIPTION="Fujitsu Siemens Computers Silverline II WDM Driver"

Chyba był rozwiązany ten problem, ja mam taki sam więc proszę o pomoc. Gdzie wrzucić ten plik z download co Pan przesłał??
  • Poziom 2  
    Format windowsa nie pomógł to wydaje się już dziwne i poważny problem jest "Koprocesor" i nieznane urządzenie . Koprocesor naprawilem ale tego nie wiem jak juz nie mam glowy do tego pomozcie
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Rozpakuj *.zip do jakiegoś folderu następnie wejdź do menedżera urządzeń i PPM na nieznanym urządzeniu - aktualizuj oprogramowanie sterownika i podaj lokalizację plików sterownika w folderze (przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika).

Napisz jaką masz wersje BIOSu w swoim V6515 i czy po zainstalowaniu prawidłowo działają LEDy.
  • Poziom 16  
    Mój problem został rozwiązany. Rzeczywiście po instalacji tego dodatku Wirless Selector sprzęt znikł z nieznanych. Jeszcze nie wiem czy się wzbudza bo inne przejściowe chwilowe się pojawiły. Mianowicie zasilacz nie załącza się, trzeba bo podłączać do prądu po 10 razy aby wystartował. Ale to może do innego działu skieruję. Dziękuję za pomoc.