Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

spartus mig160 czy softstart pomoże?

07 Cze 2012 18:35 1481 3
  • Poziom 10  
    Witam. Mam migomat spartus 160A Zasilany jedna faza wymaga zabezpieczenia 22A. Spwarka używana była do tej pory w garażu szeregowym. Zabezpieczenie w garażu to 16A a przedlicznikowe 25A . Wywalało bezpiecznik 16A przy rozruchu ale załączałem go a przedlicznikowy wytrzymywał i można było spawać nawet największym prądem. Czasami wywalało bezpiecznik 16A ale rzadko. Niestety ostatnio licznik został zmieniony, a większość użytkowników garaży opowiedziała się za zniana zabezpieczenia przed licznikiem na 20A no i teraz przy rozruchu wywala mi bezpiecznik w garażu 16A i jak go załącze to wywala przedlicznikowy 20A do którego nie mam dostępu. Czytałem coś o soft startach czy coś takiego rozwiązało by mój problem? Jeżeli tak to gdzie to kipić i ile to kosztuje.
  • Poziom 12  
    Witam.. nie pomoże żaden softstart ,nic takiego nie istnieje do spawarek . jedyne wyjście moim zdaniem to wymiana zabezpieczenia na inna klase . masz teraz zapewne klasy B lub C .. ja zainstalował bym w klasie D i powinno byc ok do drobnych prac.. ale jak chcesz coś więcej to tylko wymiana na większe np B25A
  • Specjalista Automatyk
    west090 napisał:
    jedyne wyjście moim zdaniem to wymiana zabezpieczenia na inna klase . masz teraz zapewne klasy B lub C .. ja zainstalował bym w klasie D i powinno byc ok do drobnych prac.. ale jak chcesz coś więcej to tylko wymiana na większe np B25A

Bardzo szkodliwa porada!
    Do czego służą zabezpieczenia!
  • Poziom 10  
    Taaa niestety wymiana instalacji nie wchodzi w rachubę bezpiecznika przedlicznikowego tego B20 nie mogę ruszyć nie mam do niego dostępu a pozatym na takie zabezpieczenie podpisana jest umowa. Wracając do tematu czy wymiana mojego bezpiecznika w garażu tego B16 na D może coś dać?