Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Politechnika poznańska (WI a WE)

07 Cze 2012 18:39 3809 4
  • Poziom 13  
    Może ktoś opisać krótko czym różnią się studnia Informatyki na wydziale informatyki od tych na wydziale elektrycznym ? Chcę tam studiować, ale nie wiem który wydział będzie dla mnie lepszy. Jestem po technikum - kierunek technik informatyk.

Trochę dziwi mnie, że na wydziale Informatyki nie ma specjalności programowanie :/

Z tego co wyczytałem na WI jest 9 specjalizacji a na WE są tylko 3.
  • Poziom 9  
    Na wydział informatyki ciężej jest się dostać więc trafiają tam ci lepsi, którzy twierdzą że nie jest ciężko. Odnoszę wrażenie że ci z elektryka mają więcej zajęć po to, żeby jakos nadrobić różnicę poziomów przy rekrutacji. Znam 2 osoby studiujące infę na obu tych wydziałach i takie właśnie wnioski wyciągam.
  • Poziom 13  
    Hmm to chyba na 1. miejsce w rekrutacji dam WI a na drugie WE i zobaczę gdzie się dostane. W sumie dla mnie w WE podoba mi się jedynie specjalizacja Programowanie mikroprocesorów i żałuję że na WI takiej nie ma, no ale może coś sobie później wybiorę jeśli zdam xD Po za tym nie miałem zbyt dużo układów cyfrowych w technikum, więc WI będzie dla mnie odpowiedniejszy.
  • Poziom 9  
    Programowanie mikroprocesorów jest zaje...biste :) my na Automatyce mieliśmy z tym samym gościem co ci z informatyki, zatem pod tym względem polecam wydział elektryczny :)
  • Poziom 13  
    No zobaczę, jak na razie mam na pierwszym miejscu Infe na WI, ale jeszcze jestem niezdecydowany :)